יעוץ אישי זוגי

המוקד של טיפול זוגי הוא ההבנה שלכל אחד מבני הזוג יש אחריות שווה במציאות שהם יוצרים.

ישנם נושאים רבים ומשותפים החוזרים בתהליך של ייעוץ זוגי: תקשורת לקויה, האשמות, כעס, אמון, עניין משותף.

הדבר החשוב ביותר הינו שכל אחד מבני הזוג ייקח אחריות על החלק שלו. זוגות רבים שמגיעים לטיפול מצפים מהמטפל ש”יתקן” את בן או בת הזוג שלהם, שיתאים אותו או אותה לרצונות שלהם.

אסור לנו לשכוח כי לכל אדם יש את המרחב האישי שלו, והוא כולל את הרגשות, המחשבות, הדיעות, הרצונות והציפיות, וכן את סגנון הדיבור וההתנהלות שלו.

המטפל ירצה להכניס גבולות לתהליך: איפה מתחיל ונגמר כל אחד מבני הזוג. 

משפט נפוץ בטיפול הינו: “אם היא תשתנה, גם אני אשתנה”.

במקרים רבים מגיעים בני הזוג לטיפול זוגי כשהם כועסים, צועקים ואפילו מקללים זה את זה. תוך כדי השיחה שאני מנהלת איתם, אני מבחינה בכוחות שלהם. לכל אדם יש כוחות מיוחדים משלו. בני הזוג מתקשים לראות זה את כוחותיו של זה, כיוון שהם פגועים ותקועים בפגיעות של עצמם. 

הכעסים של בני הזוג זה כלפי זה הם עניינים בלתי פתורים שנשארים בתוכם מכיוון שאף אחד מהם לא התנצל ולקח אחריות על החלק שלו. במצב זה אין גישה לסליחה ופתיחת דף חדש, אלא תחושה שבן הזוג לא מבין אותי ושלא אכפת לו ממני. 

האשמות וגינויים בהם בני הזוג משתמש זו תקשורת מרחיקה שכן כל אחד עסוק בלהצדיק כמה הוא פועל נכון והאחר טועה. 

תקשורת הכוללת אלימות מילולית לא תפתור את הבעיות. נהפוך הוא – היא תתיש ותרחיק ואף תשאיר את בני הזוג אומללים.

המטרה אם כן היא להוביל ולבנות יחס של אהבה וכבוד שבו נותנים תמיד מקום לבן הזוג ומחפשים את הדרך הטובה ביותר שבה שני בני הזוג ירגישו טוב יותר.

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

עים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב