שלושת המרכיבים החיוניים לאהבה

אהבה נשענת על שלושה מרכיבים: תשוקה, אינטימיות ומחוייבות.

כאשר בני הזוג מאזנים בין שלושת המרכיבים האלה, הם יחוו זוגיות מספקת ביותר. 

נשאלת השאלה מה קורה כאשר אחד המרכיבים מפסיק להתקיים?

כדי לענות על שאלה זו תחילה עלינו להבין ממה כל מרכיב עשוי.

כאשר אנו מדברים על תשוקה, אנו מתייחסים להתעוררות הפיסית, השואבת את כוחה בעיקר בעיקר מהורמונים.

תשוקה במקרים רבים מתעוררת בתחילת הקשר אך היא גם זו שעלולה לדעוך ראשונה.

כשאנו מדברים על אינטימיות אנו מתייחסים לקשר הנפשי הנוצר בין בני הזוג. כאשר מתקיימת אינטימיות אני ארגיש מה שהשני מרגיש, אדע מה הוא רוצה ולמה הוא מצפה. אני למעשה אהיה מסונכרנת איתו. בנוסף, אני אשתף אותו בהכל ואדע עליו הכל ואהיה בטוחה שהוא אינו מסתיר ממני דבר. 

אינטימיות היא מרכיב חשוב בשגרה שלנו. היא מושגת בעבודה לא קלה של בילוי משותף, התעניינות על בסיס יומי ועירנות ורגישות אל בן הזוג שלנו. 

במקרים רבים בני הזוג מתקשים לייצר אינטימיות ונשארים רק בתשוקה, אשר דועכת לאורך הזמן. במקרה כזה תיווצר תחושה של ריקנות בין בני הזוג. 

חוסר אינטימיות הינו מכשול רציני ביותר למערכת יחסים זוגית. 

ומה באשר למחוייבות?

מדובר בהבטחה של בני הזוג להיות זה למען זה. המחוייבות היא למעשה הביטחון לימים שבהם התשוקה תדעך וכל אחד מבני הזוג יבין שהוא נמצא בתפקיד של להיות בן הזוג שבמסגרתו הוא יעזור, יתמוך ויכיל את בן הזוג שלו. 

נכון, אתגרי החיים אינם פשוטים, ובמקרים רבים מאוד מעייפים, אך הביטחון שבן הזוג יהיה לצדי, והתחושה שהוא מחוייב לי, מחממת את הלב.

לאחר שהבנו את שלושת המרכיבים של האהבה, חשוב להדגיש שאם נפגע באחד מהמרכיבים, יש צורך לבדוק ולוודא שאנו עושים עבודה כדי להחזירו לזוגיות שלנו. 

זוגיות מצריכה עבודה – כבר אמרנו?  

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

עים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב