למה בעלי לא מתייחס אלי

נשים רבות טוענות שבן הזוג שלהן לא מתייחס אליהן. האמת היא שהרגשות שלנו תמיד נכונים, אי אפשר לסתור הרגשה או להתווכח איתה. אבל אפשר ורצוי לברר למה הרגשות האלה צפים ועולים – אילו מחשבות גורמות להם?

אין צורך באמת להאשים את בן הזוג ברגשות שלנו. השאלה הראשונה שאני אשאל את אותה אישה שמרגישה כך היא "האם את מוותרת באופן קבוע על הצרכים שלך למען בן זוגך ולמען ילדיך?"

ישנן נשים שבחיי היום יום שלהן מוותרות על הקריירה ועל דברים שהן אוהבות לעשות כמו לימודים, חוגי העשרה, פגישות עם חברות, ספורט. הדברים האלו קשורים להתפתחות האישית  שלנו. אלה הם דברים שממלאים את הנשים בתחושה טובה ומספקת, והופכים אותן לאמהות ובנות זוג סבלניות יותר, מכילות יותר.

שאלה נוספת שצריכה להישאל היא עד כמה בן הזוג הוא זה שמחליט בבית. האם המילה שלו היא המילה האחרונה ולה אין זכות דיבור, או שקולה נשמע ברקע ללא התייחסות. במקרה והוא זה במחליט, ולקולה אין משמעות, הרי שאין תקשורת אמתית ביניהם, שכן צרכיה מוזנחים.

כאשר האישה תענה על השאלות האלה בכנות, היא תוכל לגלות את הסיבה האמתית למערכת היחסים הרעועה בינה לבין בן זוגה.

ברור לכולם כי יחסים הם עניין שנבנה לאורך שנים, ובמקרים רבים במערכות יחסים זוגיות אנחנו משחזרים את ההתנהגות אותה הכרנו בבית בו גדלנו. 

אם האישה נשארת שותקת בשיחות וויכוחים עם בן זוגה כיוון שדעתה במערכת היחסים אינה נחשבת או אינה שקולה לדעתו, היא נמצאת במצב שגורם לתסכול רב, לחוסר אונים, לתחושת פחיתות, ובן הזוג רואה במצב הזה אור ירוק לפעול בכל דרך שיבחר, שהרי התגובה לא מגיעה. ייתכן כי  במצב זה יש אלימות רגשית או מילולית, שמונעת ממנה להביע את דעתה.

בסיטואציה כזאת מדובר על דפוס התנהגות, שמלווה את האישה, אולי מוכר לה מילדותה,  ואף מנהל אותה.

מצד שני, קיימת גם אפשרות שהאישה מתנהגת בצורה לא מודעת שגורמת לבן הזוג להתרחק ממנה – ייתכן שזוהי התנהגות שיפוטית, ביקורתית, מתערבת, מעירה, עוקצת, שגורמת לבן הזוג להרגיש לא נעים.   

אין ספק שקיימות עוד שאלות רבות שיכולות וצריכות להישאל, כמו: האם בני הזוג משקיעים במערכת היחסים שלהם? האם הייתה טראומה או משבר במהלך הזוגיות שלא נפתרו?

כאשר האישה אינה מצליחה להגיע בעצמה לשורש הקושי, לזהות את הגורמים ולתת להם מענים, הרי שהפתרון המתבקש הוא להיוועץ באיש מקצוע. אדם הפונה לקבלת עזרה לא מגיע ממקום של חולשה, אלא ממקום של רצון להתקדם, לשפר את המצב ולעזור לעצמו ולסובבים אותו, לקחת אחריות על הסיטואציה ועל החיים שלו. מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

עים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב