זוגיות ללא מין

הם הגיעו אלי לפני כשנה, לאחר משבר בנישואין, בו האישה לא קיבלה מענה רגשי מהגבר. חשוב לציין כי הם לא ידעו לנהל את התקשורת בצורה נכונה היות, ושניהם מאתגרי קשב.

לאחר שהערוץ התקשורתי השתפר, המיניות עדיין נשארה תקועה. אי היכולת שלו למלא את הצורך שלה, העמיד את הזוגיות שוב במשבר.

קשר מיני, הוא צורך בסיסי לחיים משותפים, ומניעתו על ידי הצד האחר, גובה מחיר של סבל גדול, מהצד השני. ברוב המקרים, האישה היא, שמונעת את קיום היחסים. היא עשויה להשתמש בתירוצים של עייפות, וכאב ראש.

בסקר בו השתתפו 10.000 גברים ונשים נשואים, נמצא כי 50% מהמשתתפים, אינם מרוצים מחיי המין שלהם, בתוך הנישואין. הם מקיימים יחסי מין, אך בעיקר, לא עם בני הזוג שלהם. עוד התגלה, כי רוב הזוגות בעשור הראשון לנישואיהם, מקיימים יחסים מעט יותר מפעם בשבוע, ו20% מהזוגות חיים עם מה שנקרא בהגדרה המקצועית, נישואים נטולי סקס, כלומר פחות מ- 10 פעמים בשנה.

חשוב לציין, כי בעבר האישה לא העלתה על דעתה לסרב לבעלה, והרבה מערכות יחסים, התקיימו בשגרה של הנאה מינית חד צדדית, בלי שהגברים ידעו בכלל על כך, ובלי שהנשים חשבו, שמשהו לא תקין בהסדר הזה. על פי מרגרט מורן, מחברת הספר "סקס ובריאות" קיימים מספר סיבות עיקריות, לתופעה מדאיגה זו. הראשונה בהם היא פיסיולוגית. הורמון האהבה הקרוי אוקסיטוצין, אחראי על תשוקה, משיכה, והתלהבות, פועל כשנתיים מההתאהבות, ולאחר מכן, השפעתו פוחתת, ונעלמת.

גורם נוסף, הינו קצב החיים המתיש, והקושי להתמודד, עם חיינו המורכבים. הדאגה לפרנסה, לילדים, ולבית, מביאים אותנו בסוף היום, למיטה רצוצים, ומשם אנו שוקעים בנייד, או בבהייה בטלוויזיה.

קיימים אנשים, שהחשק המיני שלהם, הוא מינימלי. אך יש לקחת בחשבון, כי כעס, שיפוטיות, ביקורת, אשמה, או כול עוינות באינטראקציה, יכולים בהחלט לפגוע בקשר המיני, גם אם בן הזוג לא מגיב בצורה שלילית, הרי שרגשות שלילים אלה, בהחלט יפגעו בקשר הזוגי.

נושא הגיל, גם הוא עומד על הפרק, ומשפיע מאוד, על מידת העניין במין. למעשה, הוא בין הגורמים הראשוניים, לזוגיות נטולת מין. עם זאת, ניתן גם בגיל מבוגר, ליהנות ממין. קורה, שאחד מבני הזוג או שניהם, מעדיפים פעילות אחרת, על פני זמן משותף, וזו יכולה להוות בעיה. כמו כן, כאשר אחד בני הזוג עובדים בשעות הפוכות, גם זה יכול להוות מכשול.

החשש מדחייה, מרתיע בני זוג רבים. חשש מסוג זה, יכול למנוע מראש את היוזמה. סירובים רבים, אף הם יכולים לגרום לצד השני, להסס ולהימנע מלהציע. כאשר קיים קונפליקט זוגי כרוני מסוים, הוא יכול ליצור מצב של עוינות קבועה, המונעת, או חוסמת ביטוי מיני. מצב זה יכול להתרחש, כאשר אחד מבני הזוג מתנהג בצורה של פסיבית אגרסיבית, ושולל קיום יחסי מין, כעונש לאחר.

בחלק מהמקרים, התקשורת בבית מתנהלת סביב תפקודי הבית, ומעוררת וויכוחים רבים, מה שיוצר אווירה נטולת אינטימיות, וזו מובילה להתנגדות כלפי כול ניסיון למגע. מכאן, שמצב היחסים עשוי להידרדר, ובני הזוג עשויים לחוש טינה, הנתפסת על ידי בן הזוג, כאיבוד עניין בתקשורת המינית.

נמצא, כי אנשים שחיים בנישואין חסרי סקס, מרגישים מתוסכלים, כבויים, מחוסרי אהבה, לא מוערכים, ולא נחשקים, וגרוע מכול בודדים, וידוע כי, בדידות משפיעה על מצב הבריאות, ומובילה למחלות לב, ולחץ דם. כאמור, יחסי מין, דורשים מעורבות רגשית, ותקשורת. לעיתים, קל לנו יותר להיצמד לטכנולוגיה, ולפורנוגרפיה, כי זה לא מצריך מאמץ רב, אך בסיכומו של דבר, זה משאיר אותנו פחות מסופקים, ויותר בודדים.

המפתח לפתרון הבעיה, היא למצוא את הדרך המסוימת, המתאימה לכול אחד, על מנת לעורר את החשק המיני, כגון תזמון הפעילות המינית, גם אם אין חשק מלכתחילה. כדי להבין את עניין החשק, נשווה את המצב לחדר כושר, שכן מעט מאוד אנשים, שעוסקים בפעילות בחדר כושר, מלאי חשק, לצאת לפעילות, לפני שהם יוצאים, אך הם מאוד נהנים לאחר, שהם מסיימים את האימון.

חשוב לזכור, כי המיניות של הגבר, והאישה שונים. הגבר רואה במפגש המיני, חדירה, ואורגזמה. המין הוא לגביו, פעולה פונקציונלית פשוטה, של מילוי צורך ביולוגי מהנה, ורוב בגברים לא זקוקים למגוון רגשות, כדי לספק אותו.

נשים רואים במין, הזדמנות לקרבה, והזמנה לאהבה, מקום בו יוכלו לתת לבן הזוג הנאה. לעומתו, אישה זקוקה להרגשה של קרבה, שהות במצב נפשי, שבה הקרבה היא מוחלטת, ולתחושה של אהבה.

פיתוח תקשורת זוגית. כנה. ופתוחה, יכולה לאפשר לדבר על נושאים קשים, ורגישים. בתקשורת זוגית, נתמקד בתקשורת מכבדת, ופיתוח מיומנויות הקשבה, בין בני הזוג. חשוב, שבני הזוג יבינו, כי אין סקס, ללא אינטימיות במשך כול היום. מדובר ביצירת שיח רגשי, מכבד, כדי ליצור מיטה זוגית משותפת, שתכיל יותר אהבה, ותשוקה. במידה, ובני הזוג, מבינים את חשיבות ההשקעה בחיי המין שלהם, עליהם לפתוח יומנים, ולפנות זמן לבילוי משותף ביחד, תוך יצירת האווירה שתזמין לשחרור הכלה ועונג.

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

עים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב