הצד הנשי והגברי שבכל אחד מאיתנו

לכל אישה ולכל גבר יש בתוכו צד גברי וצד נשי. הצד המייצג את המין הדומיננטי שלנו גלוי והצד המייצג את המין השני נסתר מעינינו, אך חשוב לזכור כי הוא נמצא. 

גברים רבים מכירים את הצד הגברי שבהם ולא מודעים לצד הנשי שבהם. באותו האופן, נשים רבות לא מודעות לצד הגברי שלהן. 

אם תעמיקו בנושא, תוכלו להבין כי הכמיהה של גברים לנשים ושל נשים לגברים היא שיוצרת את החיבור והאיחוד עם המין השני. 

קארל יונג קרא לדימויים הפנימיים האלה אנימה ואנימוס – שתי דמויות מסתוריות השוכנות בתוכנו. אנימה היא הצד הנשי, שחי בקרב כל גבר, ופירושו נשמה, ואנימוס הוא הצד הגברי של האישה, שפירושו נשימה. 

צד סמוי זה מתקיים כל הזמן בתוכנו בנוכחות פעילה ומשפיע על המחשבות והרגשות שלנו. בואו נדבר על מושג נוסף – איזון. איזון הוא מה ששומר על יקום שלם. כל חוקי הטבע פועלים באיזון. איזון הוא ביטוי של אינטליגנציה עילאית וכוונה עליונה. 

ניתן לומר כי ללא איזון, המערכת מתפרקת ומתפוררת. 

חוק האיזון הוא תמיד שילוב בין ניגודים, לדוגמא – האיזון בין אור לחושך, בין חום לקור.

איך זה קשור לצד הנשי והגברי שבנו? 

במקרים רבים אנשים לא מבינים את המורכבות האנושית, שמצריכה איזון בין הצד הנשי לצד הגברי המצוי ראשית באדם עצמו ואחר כך בזוגיות אותה הוא מנהל.

במשך דורות אנשים האמינו שגבר צריך להיות גברי, שקול והגיוני, ואילו אישה צריכה להיות רגשית, מסייעת ותומכת. הדימויים הסטריאוטיפיים הללו שלטו בקרב שני המינים במשך דורות. הגבר פיתח כישורים פיזיים ועמידות, ואילו האישה פיתחה כישורים רגשיים ואמפתיים המכוונים לילדיה, ובמקביל הדחיקה את כוחותיה להתמודד עם החיים. 

חוסר האיזון הזה נשמר עד ימינו בקרב שני המינים. אז מה בעצם דרוש כדי ליצור את האיזון הנכון? שילב בין רכות ועוצמה יהיה מבורך. שתי איכויות מנוגדות אלה יפעלו במשותף ויובילו לצמיחה ולמימוש האהבה.

שילוב זה יפעל בכל אדם, הן אצל גברים והן אצל נשים, וכל זאת כדי שגברים ונשים לא יילכדו באחד מן הקצוות – עוצמה בלבד או רכות גדולה מדי, או למשל – רק שתלטנות או רק ותרנות. שהרי בשני המקרים נגיע למבוי סתום.  

כך, אישה פמיניסטית שרוצה להצליח ולהגיע להישגים תכיל בתוכה לא רק עוצמה, אלא עוצמה עם רכות, כדי שהעוצמה תהיה מבוססת ולא אגרסיבית. 

בדרך זו תהפוך האישה ללוחמת בלתי מנוצחת. 

גם בתוך גברים תתקיים הרמוניה – מצד אחד אומץ ושאפתנות, ומהצד השני תחושת שייכות ונתינה. 

מוזמנים להתקשר

050-9449130