החששות שעולים לפני טיפול זוגי

זוגות רבים מרגישים את המשבר בבית, את הריחוק, המריבות החוזרות, חוסר התקשורת ואת השבר וחוסר הסבלנות. זוגות רבים אף מאמינים שהם בכוחות עצמם יכולים לפתור את הבעיה בינם לבין עצמם, בחלקם חושבים על ייעוץ זוגי, במטרה לפתור את הבעיות שצצו, לגשר על הפערים וללמוד תקשורת טובה יותר. טיפול זוגי יכול להתאים לא רק לזוגות בעלי וותק של זוגיות, טיפול זוגי יכול להתאים גם לזוגות הנמצאים בתחילת דרכם. ולכל הזוגות וותיקים וחדשים הקושי ללכת לטיפול זוגי הוא לא פשוט, ההתמודדות עם הפחד מה יקרה אם זה לא יצליח או חשש להתמודד עם אמת שקשה לנו, הם רק חלק מהחששות של בני זוג. אך יחד עם זאת חשוב להתגבר על החשש מאחר שיועצת זוגית תוכל לספק לכם כלים ומיומנות הנדרשים לכם, ללמוד על שורש הבעיה, וללמוד לאמץ לכם דפוסי התנהגות ותקשורת מקרבת.

שמי ורד רחמן יועצת זוגית שעובדת בתחום שנים רבות. אשמח לסייע לכם להתמודד עם החששות השונים, שעולים לפני הייעוץ, לעבור יחד איתכם את הדרך החשובה ביותר לזוגיות שאתם חולמים עליה ולהעניק לכם את כל הכלים הדרושים לכם, שתוכלו להמשיך ולצעוד בדרך יחד לעוד שנים רבות.

 

נעים להכיר – החששות שעלולים לעלות לפני ייעוץ זוגי

מריבות שחוזרות על עצמן, הקנטות או העלבות, חוסר פירגון , כעסים וחוסר שתוף פעולה הם חלק ממנת חלקם של זוגות שפעם אהבו וכיום מתקשים לנהל שיחה שקטה ונעימה. ולמרות הכול ההבנה שכך אי אפשר להמשיך מקננת בהם אבל הם מתקשים להגיע לייעוץ זוגי. חלקם מאמינים כי הם מסוגלים לטפל במצב בצורה עצמאית, והעניינים ייעלמו כלעומת שבאו, החשש שהצד השני לא יסכים ללכת לטיפול זוגי, החשש הכספי להוציא סכום כסף לייעוץ זוגי שגם ככה יוקר המחייה חונק וגורם לא פעם למריבות. חלק מאמינים בתוך תוכם שטיפול זוגי לא יעזור כי כבר לא ניתן כבר להציל את הקשר. וחשש נוסף שעולה הוא שהמטפל אולי יעדיף את הגרסה של בן או בת הזוג שלהם, דבר שיגרום לקרע ולחששות נוספים.

ייעוץ זוגי והדרך האולטימטיבית להתמודד עם חששות

כל פעם שאנו יוצאים לדרך חדשה יש את החששות המקננות, מה יקרה ואם? מה נעשה אם לא נצליח? חששות אלו טבעיים ולא פעם אין לנו ברירה אלא לקפוץ למים. ואכן גם בפניה אל מטפלת זוגית, לא פעם שיחות הטלפון הראשונות, מהצד הנשי אני שומעת את הספקות, את החששות שעולים, גם בין המילים, את הגישוש הראשוני, וחלקם מנתקים ולא מגיעים לטיפול. אבל חשוב לי להדגיש כי רוב האנשים המגיעים לטיפול בפעם הראשונה מגיעים עם תחושת דאגה, החשש  ואי נוחות  לפני ייעוץ זוגי. הרי אף אחד לא אוהב להודות בכשלון או  בנוח לשפוך את כל הכביסה המלוכלכת שלהם בחוץ.

אך חשוב לזכור כי כל זוגיות פוגשת בדרך את הקושי, התסכול, וחוסר התקשורת, וישנה דרך יעילה לפתור את הקשיים, לטפל בבעיות הצצות במהלך הדרך, ולצאת מרווחים מהתהליך איתי. ללמוד על  תקשורת פתוחה וכנה, ללמוד על המודעות לצרכים ולרצונות של הפרטנר שלכם,  וללמוד כיצד לראות להכיל את הצד השני. אני מזמינה אתכם  לבוא לייעוץ זוגי, בו תוכלו ללמוד את כל הכלים הדרושים לכם לזוגיות מעצימה וטובה, לשנות התנהגות הרסנית וללמוד דפוסי התנהגות חדשים ויעילים יותר.

אני אשמח לספק לכם ייעוץ זוגי, המותאם באופן ספציפי לקשיים ולחששות שלכם. לקבלת מידע נוסף התקשרו או צרו קשר בטופס ואחזור אליכם.

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

עים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב