החיפוש אחר אהבה בימי קורונה

ימים לא קלים עוברים על עולם הדייטים. בחורה כבת 50 הביעה את תסכולה בדרך מאוד מקורית, וכתבה בדף הפייסבוק שלה: "לפני שאמות מקורונה –  אפשר סקס?"

וירוס הקורונה השתלט על חיינו בתחומים רבים – כלכלה, בריאות, חינוך, פרנסה ואף על עולם הדייטים.

קיומו של הווירוס מעלה את השאלה איך לפעול במצב זה, שהרי גם תחת אילוצים, הרבה תלוי בנו, כבני אדם בחשיבה היצירתית שלנו, ביכולת שלנו לצאת מתבנית החשיבה הרגילה ולפעול בצורה  מקדמת במציאות שנוצרה סביבנו.

  הווירוס קטל את עולם הדייטים, שכן מי ירצה להסתכן בדייט שעלול להסתיים בהדבקה? ומכיוון שכך, בסיטואציה הנוכחית קרבה ומגע לא באים בחשבון.

הפתרון אם כן הוא אפליקציות היכרויות ובדייטים וירטואליים ברשת. ההבנה שאי אפשר להיפגש פנים מול פנים הפכה את המושג "דייט וירטואלי" למרחב בו ניתן להשתמש היום לקיום הדייטים.

 

כדי לייצר אינטימיות, עלינו להכיר את האדם שנמצא מולנו, עלינו להיות קשובים לו, לצרכים שלו, לרצונות שלו, לתחומי העניין שלו, זה הבסיס להיכרות ויצירת זוגיות.

 

הדייט הווירטואלי שונה מהדייט הרגיל. קודם כל, אין בו מגע פיזי, אנחנו לא מתרשמים מהאדם איתו אנו נפגשים באמצעות החושים שלנו, כמו הריח, כמו המראה הטבעי שהוא לא דרך מצלמה, אבל אך יש בו גם יתרונות. הוא יכול לייצר לנו תחושה פחות מלחיצה ומאיימת, כאשר אנו יושבים בבית המוגן שלנו.

במציאות, ישנן תקלות רבות שעלולות לצוץ ולקלקל לנו את היציאה, למשל: יצאנו לסרט שלא מצאנו עליו הסכמה והוביל לדיון לא נעים בינינו, או יצאנו למסעדה וגילינו משהו על האדם שיצאנו איתו לדייט שאנחנו לא אוהבים, למשל שהוא היה לא נעים כלפי המלצרית, אם הוא רב עם מישהו על מקום חניה, אם לא התחברנו לריח הגוף שלו וכדומה.

כל הדילמות האלה לא עולות בדייט וירטואלי. שני בני הזוג נמצאים באזור הנוחות שלהם, וכל מה שנדרש ממך זה יכולת הדיבור שלך (וכן – לא לכל אחד זה פשוט), למצוא נושאי שיחה משותפים, ולבדוק אם אתם מתחברים בסגנון המראה, בסגנון הדיבור, בנושאי השיחה, בהומור, בנושאים שחשובים לכם, בערכים שלכם.

היתרון הגדול הוא בעבור אלו שחששו מדייטים וירטואליים, או פחות התחברו לדרך ההיכרות הזו, ועתה נאלצים להשתמש בפלטפורמה הדיגיטלית, וייתכן שיגלו שהיא יותר נוחה להם מבחינות רבות.

אחד היתרונות הגדולים של אמצעי הפגישה הזה הוא האפשרות לסיים את השיחה ברגע שהבנתי שזה לא מה שחיפשתי, שאין לי חיבור לאדם שמולי וקל יותר להתנצל ו"לברוח". החיבור הוא פחות אישי – לטוב ולרע – כך שקל יותר ללחוץ על כפתור ולסיים את הדייט.

בשנים האחרונות קמו יוזמות שונות במטרה לעזור לחבר אנשים ביחד במטרה שאנשים לא יישארו בודדים.

הפרויקט הראשון נקרא מאטצ'אפ. פרויקט זה רץ כבר שנתיים ברשת, ויש מאחוריו כבר עשרות זוגות שהתחתנו. פרויקט  זה, משלב קונספט מוכר ומצליח עם הפלטפורמה הדיגיטלית זום, שקיבלה תנופה בתקופת הבידוד של הקורונה.

חשוב לזכור כי פורמט דיגיטלי מצריך אורך רוח, בשל תקלות שעולות במהלך השיחה, וכן אומץ, כי מדובר בחשיפה מסוג אחר. יש שירגישו כי אדם זר נכנס למרחב האישי שלהם, בבית שלהם, מה שעלול לגרום להם לחוש אי נוחות ומבוכה.

פרויקט נוסף הוא של שירלי והל, מנחת סדנאות היכרות לפנויים ופנויות. בימים אלה היא יוצאת עם מיזם חדש – "זום דייט" – שמטרתו להוביל לזוגיות חדשה.

 בשלב הראשון היא משתמשת בסרטונים קצרצרים, שהכינו האנשים, בשילוב עם מפגש קבוצתי וירטואלי. בשלב השני נערכים מפגשי פנויים ופנויות וירטואליים בהם משתתפים 15 נשים ו-15 גברים  שנבחרו על פי מכנה משותף ובעלי פוטנציאל היכרות. משם הם יעלו לשיחת זום. המטרה היא שבסיום השיחה, ועל סמך הסרטונים, המשתתפים יוכלו להחליט את מי הם רוצים להכיר, ומשם ימשיכו הלאה להיכרויות פרטניות.

דבר שחשוב להבין, ובתקופה הזו יותר מתמיד, שבלי גמישות מחשבתית לא נצליח לצאת לדרך חדשה, שאומנם לא בחרנו ונכפתה עלינו, אך בימים אלה הטכנולוגיה היא גלגל ההצלה של הדייטים, כלי שמאפשר לנו להכיר ולהפיג את הבדידות בחיינו.

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

עים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב