ביחד אוהבים אבל שונים

כשאנו נכנסים למערכת יחסים זוגית, אנו מוכנים לקבל את האחר באהבה, שעשויה להתעלם מהשונות שלנו . בתחילת הקשר, הרבה בני זוג מאוהבים, ולא חשים שיש בעיה עם העובדה, שהם שונים.                          בשלב זה, השונות יכולה להיתפס כיתרון, שכן אם אני מפחדת מדברים מסוימים והוא אמיץ, הרי שהוא יעזור לי במקום בו אני מתקשה, או אם לחילופין אני דעתנית והוא ותרן, הרי שזה עשוי לאזן את מערכת היחסים. 

ככול שהקשר מתקדם, ואנו מכירים זה את זה טוב יותר, ואף נאלצים להתמודד עם קשיים שמזמנים לנו החיים, השונות שלנו עלולה להערים קשיים, אם למשל, הוא לא חושב כמוני בנושא חינוך הילדים, ותמיד מוותר לילדים, הרי שאני עשויה לכעוס עליו על אותה תכונה שאהבתי בתחילה, או שלא שמתי לב אליה. במקרים רבים, אנו מצפים מבן הזוג שלנו שיתאים את עצמו אלינו.

אנשים חושבים, שאם בן הזוג שלהם יהיה דומה להם, בהרגלים, טעמים, רגשות ודעות, החיים יהיו יותר קלים, אך נקודת מבט נוספת עולה בעניין זה, שהרי כול דבר שמנוהל ממקום של הסכמה ללא חשיבה ונאמנות לדעות האישיות של האדם, יכול להפוך להיות משעמם וחד גוני, ואף לבטל את אחד מבני הזוג. חשוב לזכור, כי השונות בין בני הזוג, מזמנת דיאלוג. שיח של תקשורת אחרת, שמטרתה לקרב את בין הזוגי אלי, ומתחשבת בצרכים וברגשות שלו.

אם לדוגמה, אני זריזה, ובן הזוג שלי איטי, או שהוא אוהבת לבלות בבית, ואני אוהבת לצאת, הרי שמין הראוי, שנשב ונחשוב, איך אנו עושים את הדברים כך ששנינו, נוכל לבוא לידי ביטוי, בלי לפגוע אחד בשני.

למעשה, נבחר לראות את הטוב בבן הזוג שלי. התובנה שהוא גדל בבית אחר, שהוא ישות שעומדת בפני עצמה, עם רצון משלו, היא המחשבה שתקדם את היחסים בניינו. תובנה זו גם  תאפשר לי לנהל אתו שיח מכבד, שייקח בחשבון את המרכיב המהותי הזה.

המטרה היא, לא לוותר על הזהות שלי, אך גם לא לבטל את בן הזוג. אכן, בני זוג ששמים את היחסים מעל הכול, ינקטו בגישה מכבדת שלוקחת בחשבון את הרצונות והשונות  של בן הזוג שלהם.

במסגרת הטיפול אצלי בקליניקה, אני מלמדת אותם לדבר את הצרכים שלהם, כך שאחד מקשיב, והשני מדבר, בלי האשמה של "אתה", אלא בלשון "אני". בדרך זו, בני הזוג מצליחים לשמוע, להשמיע, ולהיות מודעים לשונות של בן הזוג שלהם.

המטרה היא, להגיע לעמק השווה, ולחיות ביחד בהרמוניה, ולא במאבק כוחות, ובניסיון לשנות את האחר.   

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

נעים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב