איך מתמודדים עם סקס בינוני ?

בשבוע שעבר, במסגרת מפגש בזום, חברה משתפת "לא תאמיני איזה יום קשוח היה לי, כול כך הרבה מטלות זה התחיל בבוקר עמוס בעבודה, ואז קניות, וכשהגעתי הביתה התחילה המשמרת השנייה הילדים בבית ואני מתחילה לפרפר, ולקינוח   ובערב  באחת עשרה בלילה בעלי היקר רצה, שאתחיל את המשמרת השלישית. אתן מתארות לעצמכן איך תפקדתי במשמרת השלישית!" 

בעקבות השחרור המיני, נשים רבות משוכנעות, שזה לא התפקיד שלהם לספק את יצרי הגבר. משפטים כמו "אני לא שפחת מין" או "אני לא צריכה לעשות משהו שלא בא לי", נשמעים מדי פעם.

אכן, אישה רשאית להשמיע את המשפטים האלה, אך האם הם יובילו למערכת זוגית יציבה ומאושרת?, שהרי אישה שמונעת יחסי מין סדירים עם בין הזוג, בלי לנסות לייצר אווירה אחרת, מבקיעה גול עצמי, והשותף שלה עשוי לחוש דחוי ומתוסכל, והוא לא יהיה שותף להוביל לביטחון, ויציבות במערכת היחסים.

הסירוב בו הוא נתקל לילה אחרי לילה, יוביל אותו לחשיבה המעוותת שבת הזוג שלו, לא מבינה אותו,  ובמקרים קיצונים, יוביל להצדקת הבגידה באמרה אומללה "אשתי לא נותנת לי, אז יצאתי לרעות בשדות זרים".

כדי שהסקס יהיה מספק, הרי שהוא לא יכול להיות עוד מטלה, שהאישה אמורה לספק, כי אז אנחנו מדברים בעצם על סקס בינוני.

עבודה ומשפחה, דוחקים את חיי המין במורד סדר העדיפויות של הנשים. דוקטור דניאלה קיטון, פסיכיאטרית שניהלה מחקר, טוענת כי בעידן בו אנו נמצאים, מעט מאוד נשים מגדירות את עצמן באמצעות מין. נשים מגדירות את עצמן, כנשים לבעליהן, כעובדות, כאימהות, וכבנות, ורק אחרי כול אלה, הן מגיעות לסקס, שנמצא במקום הנמוך בסדר העדיפויות.

ברגע שהמין נמצא בתחתית הרשימה, הרי שבן הזוג היוזם סקס מייצר לנו עוד מטלה.

בחברה שלנו, לא מדברים על מיניות ומין בקרב נשים, ולכן התגובה של האישה, היא להפנים הכול בינה לבין עצמה.

 גבר מחפש במפגש מיני חדירה, ואורגזמה. לגביו זה פשוט פעולה פונקציונלית של מילוי צורך ביולוגי מהנה, והוא לא מסבך את רגשותיו, למילוי צורך ביולוגי מהנה.

התפיסה השונה בין גברים לנשים, לגבי מפגש מיני, עשויה להרחיק בין בני הזוג, אם לא נבין נכון שמפגש מיני טוב מבחינת האישה, מתקיים שהיא מרגישה מובנת, ואהובה, שהיא רואה במפגש המיני הזמנה לקרבה, והנאה הדדית. הרגש דומיננטית במפגש זה, ויש לתת לה מקום, שיוביל אותם לרמת אימון, וביטחון גבוה.

כשהסקס ביחסים מספק הוא מהווה מקום של 20% בחשיבותו במערכת היחסים. זוגות רבים מוצאים את עצמם עם בן או בת זוג אבל בלי סקס או סקס דליל ועלוב.

העצה הראשונה היא לא להשלים עם המצב הלא תקין הזה והסיבה פשוטה כאשר יחסי מין לא מתנהלים באופן מספק הם תופסים 80% בחשיבות מערכת היחסים.

אם אישה מוצאת את עצמה כבויה, הרי שהיא בחברה טובה. לא חשוב מאיפה זה הגיע חשוב לטפל בזה, שכן במקרים רבים, מדובר במערכת יחסים, שהידרדרה ויצרה ריחוק מיני.

אז מה צריך לעשות גבר? להזיז את הפוקוס, מסקס לחיבה. להרבות  בחיזור, ושיח משותף, עזרה עם הילדים, חיבוקים, ובילויים. בדרך זו הגבר יגרום לאישה, לזכות באימון שלה, ובקרבה שלה, מה שיוביל לסקס טוב.

מרכיב נוסף שיקדם את מערכת היחסים המינית, היא שיחה שבה שני בני הזוג יבינו, איך הם אוהבים את זה. היא תכיר אותו, והוא יכיר אותה.

המרחב האינטימי שלהם יכלול את כול הפנטזיות שלהם, שהרי הוא מקדש האהבה שלהם, ובו צריך להשקיע, כמו שהשקענו בתחילת הקשר, שבו הרומנטיקה הייתה רעננה, ושופעת מיניות.

זכרו, אין מתכון באשר לתכיפות קיום יחסי מין, כול שאתם צריכים לעשות זה לעמוד בדרישות של עצמכם, בכך שתהיו נאמנים למה שמתאים לכם. אם ישנם ימים, שבהם אתם טרודים, והמין בינוני זה בסדר, שהרי לא כול יום אנחנו מתפקדים באותה צורה בתחומים אחרים בחיינו ועדיין אנחנו בעשייה ויצירה, מכאן שוויתור על הקשר המיני, אינו אופציה, שהרי המרחב הארוטי שיצרנו, ופינינו לו זמן, הוא הדבק שמחבר ביננו, בין כול שאר הדברים שאנו יוצרים ביחד ומשקיעים בהם, כמו העבודה שלנו, הבית שלנו, והחברות רבת השנים ביננו. 

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

עים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב