מאפייני עולם הדייטים וההיכרויות

בעשורים האחרונים, אתרי ההיכרויות והאפליקציות, הפכו לערוץ מרכזי, להכרות בני זוג, אם לשם זוגיות ארוכה, ואם לשם מפגש מזדמן. אך לא פעם, חווית המשתמש, היא לא פשוטה, ומתסכלת. 

מודעות למאפייני עולם זה, והתנהלות מחושבת, יכולה להפוך את החוויה, למהנה יותר.

חשוב לזכור, כי הכרות וקרבה, לוקחים זמן, מעבר מהעולם הווירטואלי, למציאות. לכן, יש לקחת בערבון מוגבל, את מה שמוצג לנו, כי אנשים נוטים להציג גרסאות און ליין אידיאליות, של עצמם.

 אכן לא קל להיות רווק או רווקה בשנת 2023

 בחורה צעירה אינטליגנטית, גרושה עם ילד, שנמצאת אצלי בייעוץ אישי, מתקשה מאוד לתפקד בעולם האפליקציות, עד שהגיעה לייאוש שמונע ממנה להיכנס לחפש זוגיות. העבודה שלנו כרגע, היא לדייק את מה שהיא מחפשת, ולהיות מדויקת בחיפוש שלה.   

מי שמחפשת מערכת יחסים רצינית, צריכה לזכור כי, תהליך חיפוש האהבה, עשוי להיות ארוך ולא פשוט.

 היות, ודרך למציאת זוגיות, עוברת דרך עולם  ההיכרויות, הרי שכול מי שנמצא באפליקציה, ורוצה זוגיות, יבין שדייטים הם חלק מהעסקה.

במהלך היכרות באפליקציות, עולות תופעות שעלולות להיות מייאשות, כמו זו, של המטופלת שהגיעה אלי.

לכן המשימה הראשונה שלנו, לפני שנכנס, ונתחיל שיחה עם האדם, באפליקציה, היא לערוך בדיקה, שמשמעותה היא, להביט בתמונות, ולקרוא תיאורים כדי להישאר מחוברים למציאות, כמה שיותר, כדי לא להתחיל, להיכנס לפנטזיה.

הבה נכיר מספר תופעות, שיש לשים לב אליהן.

אחת התופעות היא, שבן זוג אחרי תכתובת זורמת, ומגניבה, עלול להעלם, או לא עונה להודעות, או לטלפונים. 

במקרים כאלה, עלול בן הזוג, להאשים את עצמו, ולקחת את האחריות, על הניתוק הזה, ואף להעלות את השאלה, אם הוא מספיק טוב, ולתהות מה לא בסדר בו.

ישנם כאלה, שחוזרים להיות בקשר, אחרי תקופה ארוכה, עד חצי שנה, או יותר, מה שגורם לך לתהות, איך זה שהוא יוצר קשר, דווקא אחרי זמן כה רב, שהרי הקשר נותק. לכן עולה התהייה, מה גרם לו, לנסות לחדש קשר, שהרי אני לא השתנתי. יתכן כי האדם האחר, רוצה לתת הזדמנות שניה, אך השאלה החשובה באמת היא, האם אני רוצה לתת הזדמנות לקשר כזה?

אחרים בעולם הדייטים, מנהלים את ההתכתבויות לסירוגין, ואז שמגיע הרגע החשוב, זה שמוביל להיפגש, הם ללא כול היסוס, שולפים מגוון של תירוצים, באשר לסיבה, למה הם לא יכולים להיפגש. בשלב זה, האדם שמנגד, שמחפש קשר, מוצא את עצמו, שוב נדחה, ותלוי בחסדי, אותו אדם, שיחליט אם להיפגש אתו.

חשוב לשים לב, לאלה שכבר בשיחה הראשונה, פותחים את ביתם למפגש הכרות, בהבטחה כי לא יקרה דבר, מלבד הכרות תמימה.

ההמלצה הגורפת היא, להכיר במקום ניטרלי, כדי שלא תיווצר מחויבות, או סיטואציה לא נעימה.

זכרו, הבית הוא המקום המרחב האישי שלנו, ואין שום סיבה, שנרצה למען הכרות, להכניס לביתנו אדם שבשלב ראשוני, הוא זר לנו.

החוויה של נטישה, אף היא עולה מעולם ההיכרויות. למעשה. סיטואציה של הבטחה גדולה, וחיזורים, שנמשכו מספר חודשים, עם אמירות מחממות לב, וציור עתיד חלומי משותף, בסופו של דבר, מסתיימות בהעלמות, והתחמקויות, מה שגורם לאישה, לאבד את הביטחון, ולחשוב שהפגם הוא בה. הייאוש שלא למצוא אהבת אמת, מחלחל ומוביל לתחושה קשה, של בדידות.

במקרה, שההכרות באפליקציה מתקדמת לשביעות רצוננו, טוב יהיה, אם לאחר הכרות באפליקציה, ההכרות תעבור לשיחת טלפון, כדי לשמוע את קולו של האדם אתו התכתבת, שכן האפשרות לשמוע את קולו של האדם, תנדב לך מידע רב לגביו. הסרבנות של חלק מהאנשים. שנמצאים באפליקציות לעבור לשיחת טלפון, צריכה להדליק נורה אדומה, משלב התקשורת באפליקציה

העלייה במדרגה, היא  בקשה מתבקשת, שכן בשלב הבא, נרצה לקיים מפגש פרונטלי, כדי להעמיק את ההכרות,

 במסגרת עבודתי כמטפלת זוגית נתקלתי לא אחת בהרבה בנות שהתייאשו מעולם הדייטים בגלל מצגי שווא של גברים, וגרמו לאותם נשים לזנוח את עולם הדייטים דרך אפליקציות.

החוכמה היא, לעשות שימוש נכון באפליקציות, מה שדורש מאתנו, להגיע מגובשים, באשר לטיב הקשר, אותו אנו מחפשים, ולהגדיר לעצמנו, כמה זמן, אנו נותנים לקשר להתרומם.

היכולת להציב גבולות, בעולם ההיכרויות, מתחילה קודם כול, בביטחון העצמי, שיש לאדם שנכנס לעולם זה, לכן אם את מרגישה שאת לא בשלה לקשר, מכול סיבה שהיא, או שניסית, ואת מוצאת את עצמך, נכשלת שוב ושוב, הרי שמומלץ ביותר, לגשת לייעוץ אישי, כדי לבדוק, מה מעכב אותך להשיג את הזוגיות לה את ראויה, ואת האהבה, שתקנה לך שקט נפשי.

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

עים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב