הערכה עצמית

במהלך טיפולים שהענקתי פגשתי אנשים רבים הסובלים מהערכה עצמית נמוכה, שמשליכה על כל תחומי החיים שלהם. 

מהי הערכה עצמית? 

הערכה עצמית היא סיכום של כל מה שחשבנו על עצמנו עד היום. 

הערכה עצמית גבוהה פותחת דלתות להצלחה והישגים, ואילו הערכה עצמית נמוכה מובילה לקשיים ואף לחוסר הצלחה. 

אפשר לומר חד משמעית כי מה שאנו חושבים על עצמנו יוצר את מי שאנחנו ואת מה שאנחנו יוצרים. 

חשוב להבין שהאדם פועל במסגרת המציאות. מעכשיו הם שיוצרים את המציאות שלו. המציאות של מעשיו תעביר את המסר של מסוגלות או חוסר מסוגלות. 

לדוגמא: אדם שלא מאמין שיצליח לרדת במשקל כי יש לו קושי, לא ייזום מהלך בו הוא יילך לתזונאית ולא יתחיל לשלב תזונה בריאה באורח חייו. דוגמא אחרת היא של אדם שסבור כי הוא “לא בנוי לזוגיות” ולא יחפש בת זוג. במקרים אלה נוצר מעגל קסמים שמשדר לנו כי האמונה שלנו לגבי עצמנו תוביל אותנו לנעשים ואלה בתורם ייצרו את המציאות שלנו, שתחזור ותאשר לנו את מה שאנחנו מאמינים לגבי עצמנו מלכתחילה. 

אז נשאלת השאלה איך אפשר לחזק הערכה עצמית? 

התשובה היא – במעשים. 

למעשה, ההבדל בין אדם עם הערכה עצמית גבוהה לאדם עם הערכה עצמית נמוכה הוא שאנשים בעלי הערכה עצמית גבוהה מעזים. יש להם את האומץ להיכשל ולנסות שוב. אני קוראת לזה “לדפדף בכשלונות”. הם טופחים לעצמם על השכם על הניסיון , בלי קשר לתוצאות המעשה. 

לעומתם, אנשים בעלי הערכה עצמית נמוכה מפחדים מהכישלון. הם מפחדים מהתוצאה, ולכן מלכתחילה לא יעזו לקחת סיכון. מכאן, שכדי לשנות את ההערכה העצמית שלנו, עלינו לשנות את הדיבור הפנימי שלנו. משפטים כמו כל הכבוד לי, אני מסוגל, העיקר שניסיתי, אני לא מפחד לנסות , וגם אם לא אצליח, חשוב שאנסה. 

אמונה גבוהה ואמיתית היא אמונה שמחוברת למהות שלנו, ליעד ולשליחות שלנו בעולם, כמו גם לזוגיות שאנו רוצים לבנות, שבה נרגיש מוערכים ומסופקים תתחיל קודם כל בביטחון העצמי שלנו בהעזה. 

דלת ההצלחה מחכה לכם והמפתח בידכם. לא תיכנסו?

מוזמנים להתקשר

050-9449130