איך להצליח בדייט הראשון ולכוון נכון

היא הגיעה אלי לקליניקה, בחורה נאה בעלת קריירה מכובדת, בת שלושים ושתיים,  ועדיין לא מצאה את האחד.

 "את לא יודעת לכמה דייטים אני יוצאת, לפחות חמישה בשבוע. ישנם ימים, שבהם אני נפגשת עם שני בחורים בערב, כדי להגדיל את הסיכויים לפגוש את האחד."

 כפי הנראה, החיפוש הבלתי נלאה הזה, מוליד יחס לא מעמיק, שאינו כולל דיבור אישי, אלא נתפס כסוג של אודישן, שבו אני בודקת את הגבר היושב מולי, האם הוא מצליח להצחיק אותי? האם הוא מושך?. שאלות מן הסוג הזה, הופכות אותו לאובייקט, והקושי העולה ממפגש זה הוא, שכעבור שעה, אני אמורה להחליט, אם הוא מתאים לחבילה של נישואים, ילדים, ודירה, משימה שעשויה להתפרס על לפחות ארבעה עשורים מחיי

מטרת הדייט הראשון, היא לאפשר הכרות עמוקה ובניית חיבור רגשי, לכן חשוב שהמפגש הזה ישאיר טעם לעוד. בשעה זו, בה מתנהל הדייט נשב, נצחק, נכיר, ואולי אף נתרגש. כמו כן, ננסה לסיים את הדייט בתחושת שיא, כדי ליצור סקרנות, ומסתורין להמשך.

בעבר, נושא הנישואים, היה קל יותר ליישום, כי נעשו  שידוכים. כיום, הפלטפורמה, שבה צעירים מחפשים לחפש זוגיות, היא אתרים ואפליקציות.

המושג, רציונליות אינסטרומנטלית, העולה מעולם הקפיטליסטי, חדרה לעולם הזוגיות. מושג זה מציג את האסטרטגיה של עשיית הטוב ביותר, כדי לקדם אותי לקראת מטרה כלשהי. אכן, רציונליות פועלת באפיקים שונים בחיינו, אך האם היא מתאימה לעולם האהבה, והרגש ?

בבירור קצר, שערכתי עם הבחורה, שהגיעה לקליניקה, התברר כי השיחה, בינה לבין הבחור שהיה הדייט אתה , הייתה שיחה לא מעמיקה, שלא הצריכה חשיבה, ואותנטיות, אלא שיתפה בחוויות, שהשאירו את האני האמתי שלה, מחוץ לתמונה. השיחה כללה, טיולים, ותיאור חוויות מהשירות הצבאי, חברויות, עוד נושאים כללים.

אפשר לומר, שההיצע הגדול הזה, והגישה של דייט, כמו אפליקציה, יוצרת ניכור, ואז הנשים מסיימות את השיחה עם, עובד, מלא עובד, מתאים,  לא מתאים. אישה עשויה לומר, לא היו ניצוצות, לא היו לי פרפרים בבטן. מכאן, עולה השאלה הברורה,  איך אם אין דיבור אישי ויש סוג של ראיון, נצליח לייצר רגש, סקרנות, ואוטנטיות?

חשוב לציין, כי המטרה של הדייט, במקרים בו נשים מגיעות אלי היא לבדוק, מדוע הן לא מצליחות, להכיר בן זוג לחיים.  

למעשה, יש פה מסר כפול. מצד אחד, האישה מציגה את עצמה, כפמיניסטית, ועצמאית, שווה בין שווים. אך מצד שני, התפיסה המוצגת בסרטים ההוליוודיים אף היא קיימת. בסרטים אלה, האישה מוצגת  כענוגה, ונחשקת, שמצפה שהגבר ימלא את צרכיה. למעשה, חובת ההוכחה היא עליו.  

שמעתי לא אחת, את האמונה, כי אישה שתדבר כבר בדייט הראשון, על הכוונה שלה להוביל לזוגיות יציבה שתוביל לנישואין, היא עשויה להבריח את הגבר מהדייט, שכן הצגת הציפיות שלה, ילחיצו את הגבר היושב מולה.

מכאן עולה התהייה , אם לא אציג את הכוונה שלי, הרי שאני תולה את ההצלחה שלי, במזל אקראי ובתקוה, שאמצא את האחד, בלי שאהיה כנה, ובלי שאדבר במושגים של מה שאני רוצה. היחס האינסטרומנטלי, כלפי מושא הדייט עולה.

 כאמור, בהתנהלות זו, אין סבלנות, וצניעות. הרצון לצאת עם תוצאה, ללא יצירת דיאלוג אמתי, לא מובילה לעומק במפגש,  אלא לשטחיות, שכן כמות הדייטים, באה על חשבון איכותם.

הפתרון הוא אם כן, להיות אותנטיים, כבר בדייט הראשון. נדבר על הציפיות שלנו, על המצב הכלכלי, שכן נישואין, הם שותפות, שעוסקת לא רק בתחומים רומנטיים, שכן  מהמקרים העולים בקליניקה, אנשים מתגרשים בגלל בעיות במיניות,  ובתקשורת, שהם יוצרים. לכן חשוב לדבר במושגים האלה. למעשה, אני מדברת על משיכה מבוססת ידע, שהיא מעבר למשיכה המינית.

הדיבור הישיר, היכולת להציג את עצמי, ואת הצרכים שלי, כמו גם את הדעות שלי, חשובים ביותר להמשך הקשר.

מכאן, מגיעה מסקנה נוספת, כי כדי להחליט אם בן הזוג מתאים לך, כדאי לצאת לא רק  לדייט אחד אלא, לפחות לחמישה דייטים. בדרך זו, ייווצר תהליך, נוכל להאט לפני שנחליט, אם הבחור מתאים לנו, או שנוותר ונמשיך הלאה.

ניתן לומר, כי הדייט הוא אירוע, שדורש אנרגיה.  עלי להיות סקרנית להכיר את האחר. אם אגיע עם רעב להכיר את האחר, קרוב לוודאי, שהדייט יהיה יותר מעמיק, ומוצלח.

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

עים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב