הדרכת הורים ברעננה

כל הורה מתלבט לעתים כיצד לפעול ולהתנהג עם הילד שלו. למעשה, כמעט בכל יום צצה ועולה איזו סוגיה שצריך להתייחס אליה, ולא תמיד אנחנו יודעים כיצד הכי כדאי לנו להגיב – כיצד עלינו להתייחס אל הסיטואציה, כיצד לענות לילד. 

זה נכון שכמעט תמיד ניתן להתייעץ עם מישהו – וכך גם מומלץ כאשר אנחנו מתלבטים כיצד להגיב, אך זכרו – לילדים שונים עשויה להתאים תגובה שונה על אותו המעשה או באותו העניין. ישנם ילדים רגישים יותר וילדים שזקוקים לתגובה יותר קשוחה, לכל ילד נצטרך להציב גבולות באופן אחר – ישנם ילדים שיותר מצייטים ונענים להורה באופן טבעי, וישנם ילדים שיותר נוטים להתווכח ולהתמקח, וכל עניין איתם דורש משא ומתן. אם נבקש שיכינו שיעורי בית – אולי ידרשו לפגוש חבר, אם נזכיר להם שהם צריכים לסדר את החדר – אולי יבקשו ממתק "בתמורה"

מדריכת הורים ברעננה

כמו כל הורים, ודאי גם אתם נתקלים בסוגיות שאתם נדרשים לתת עליהן מענה ומתלבטים כיצד להגיב הכי טוב עם הילד שלכם. ניתן להתייעץ עם חברים וברשתות החברתיות, אך לא כל עצה תתאים לילד שלכם, למשפחה שלכם, לסוג החינוך שלכם ולגופו של מקרה. לכן, התייעצות עם מדריכת הורים תוכל לסייע לכם להגיע לתוצאות הטובות ביותר בעבור הילד שלכם והמשפחה שלכם בעניינים שונים – חינוך בבית, התמודדות מול בית הספר, קשר בין האחים ועוד. 

גם אם הילדים שלכם נוחים ונעימים, בכל משפחה עולים קשיים – ילדים שלא משתפים פעולה עם הבקשות שלנו ועם מנהגי הבית, ילדים שמתחצפים, ילדים עם קשיים לימודיים, בעיות התנהגות בבית הספר או קשיים רגשיים. כל בעיה כזאת ניתן לפתור בצורה נעימה וחלקה מבלי להיכנס לעימותים קשים מדי עם הילדים, כך שנלמד איך מצד אחד להיות סמכותיים מול ילדינו, ומצד שני לא להיות קשים ונוקשים מדי, כיוון שאז קיים חשש שהילדים יתרחקו מאיתנו ולא ירצו לשתף אותנו במה שעובר עליהם ולחלוק איתנו את חוויותיהם – הן הטובות והן הפחות טובות. 

זכרו כי הילדים גדלים במהירות! גיל ההתבגרות מגיע תוך כדי שאנו עסוקים בעבודה שלנו, בניהול משק הבית, במחוייבויות נוספות כמו הורים מזדקנים, ולעתים גידול ילדינו הופך למשימה יומיומית שאנו מתמודדים איתה בשגרה בנוהל "כיבוי שריפות". חשוב מאוד לעצור, להקשיב, לדבר, לשמוע ולהשמיע – ולהפוך את מערכת היחסים עם הילדים לאיכותית. בדרך זו נוכל להינות יותר מההורות שלנו, לסבול פחות מהקשיים שהם חלק מהדרך ולהיות שמחים יותר ביחד עם ילדינו. 

אם אתם זקוקים להדרכת הורים ברעננה אשמח לסייע. הקליניקה שלי ממוקמת קרוב לרעננה. אשמח לסייע גם למשפחה שלכם לחיות חיים נעימים ורגועים יותר.