הדרכת הורים בהרצליה

הילדים רבים ביניהם עד שמישהו בוכה ואתם צריכים להתערב? הצעקות בבית רמות וכבר לא נעים לכם מהשכנים? המורה קוראת לכם לשיחה בכל שני וחמישי? כהורים אנחנו נתקלים לאורך כל הדרך בקשיים שונים. לעתים הילדים שלנו מאוד רגישים, ילדים אחרים מגלים קושי בקשב וריכוז, ילדים מסוימים יכולים להיחשב כ"וכחנים" ולסרב לעשות דברים שגרתיים שאנחנו כהורים מבקשים מהם לבצע כמו להיכנס למקלחת, להכין שיעורים ולסדר את החדר. 

כל זאת ועוד יכולים לגרום לאווירה לא נעימה בבית ולא רגועה, למריבות, לכעסים ומתחים בין בני המשפחה. מה ניתן לעשות כדי שחיינו כמשפחה יהיו טובים יותר, וזאת מבלי לאבד מסמכותנו כהורים? 

מדריכת הורים בהרצליה

אם גם אתם חווים קשיים בהורות – ואיזה הורים לא חווים קשיים? אשמח לסייע בקליניקה שלי  – הדרכת הורים בהרצליה. ניתן לפנות אלי עם כל סוג של בעיה, קושי והתמודדות. 

בעידן שלנו, לילדים יש יותר חופש ועצמאות מבעבר. התחושה והגישה הכללית הן של יותר מתירנות מאי פעם בעבר, ואנחנו כהורים מתלבטים לא פעם כמה ניתן לשחרר את הרסן וכמה להעמיד גבולות, בעיקר בעידן שבו ילדינו מחזיקים בטלפון חכם קטן פרטי משלהם ולמעשה שולטים באמצעותו בעודף אינפורמציה. 

אינפורמציה היא כמובן דבר חשוב ומעשיר, אך מאחר שהאינפורמציה באינטרנט אינה מוגבלת וזמינה תמיד לכל אדם המחזיק בגישה הטכנית – גם אם מדובר בילד בן 8 ואף מתחת לגיל זה – עלינו לנהוג בחכמה רבה ובמשנה זהירות עם ילדינו. הסמארטפון נותן לילדים של ימינו תחושה של ידע ועוצמה ועלינו לזכור כי התפקיד שלנו הוא לחנך אותם ולפקח על מעשיהם ועל הרגליהם. 

עוד דבר שלו זוכים הילדים של היום הוא מגוון חומרי עצום. חנויות נמצאות היום בכל מקום, ומציעות עומס של חפצים, צעצועים, בגדים, נעלים וכו'. עלינו כהורים לדעת למתן את התרבות הצרכנית שבה חיים ילדינו, וללמד אותם להתנהל בחכמה וזהירות צרכנית. זה קשה מאוד בתקופה שבה יש ילדים שההורים שלהם קונים להם "הכל".

עניין נוסף שמעסיק היום אותנו ההורים הוא נושא החרמות, שלעתים, בגלל הרשתות החברתיות, עלול לצאת מכלל פרופורציה. 

כל הורים נתקלים בקשיים וסוגיות שונות לאורך הדרך. בעידן שלנו אנו כהורים עומדים בפני סוגיות לא פשוטות כלל. אני מזמינה אתכם להגיע להדרכת הורים בהרצליה כדי להתמודד טוב יותר מול הילדים שלכם. בהצלחה