מתי לגשת לאבחון להפרעות קשב וריכוז?

 

היי חברים מה שלומכם מקווה שהכל בסדר . היום שידור טיפ יוצא לדרך, שידור טיפ שאני מתכוונת היום לתת לכם זה, האם כשאנחנו חושבים שיש לילד הפרעת קשב, מתי לגשת לאבחון?

 לפעמים מערכת החינוך, בית הספר או הגן פונים אלינו ואומרים, תקשיבו אנחנו חושבים שלילד יש הפרעת קשב, אנחנו רוצים שתלכו לאבחון. האם זה באמת שזה נכון לפעול בצורה הזאת כי אני רוצה לדבר עכשיו על אבחנה ממיינת , אני רוצה לבדוק ולשלול בעיות אחרות כדי לדעת אם באמת אני צריכה לקחת את הילד שלי לאבחון בעיות קשב וריכוז.

 

אתם צריכים לבדוק אם יש בעיות בבית הרבה פעמים הורים על סף גרושים זה משפיע על המקום החברתי של הילד על המקום הרגיש  שלו, מבחינה חברתית בבית ספר, בעיות עם האחים.

 

עוד משהו שצריך מאוד מאוד לבדוק זה לקות למידה תחשבו על ילד שמגיע לכיתה יושב ומקשיב 5- 6 שעות ולא מבין כלום, שום דבר. אתם מבינים את התיסכול העצום שנגרם לו, כמה קשה לו. לקויות למידה יכולים להוביל להתפרצויות זעם, לכעסים, לעצבות והמון המון קשיים שהילד מתמודד עם עצמו.

 

נתון לא לא משמח אבל אמיתי זה של ילדים עם הפרעות קשב בין 30% ל 50% מהם הם גם בעלי לקויות למידה אבל עוד פעם, אנחנו רוצים לשלול הכל. אנחנו שוללים הכל לפני שאנחנו הולכים לעשות אבחון של הפרעת קשב. 

 

עוד בעיה היא שצריך להתמודד איתה ולבדוק אותה זה עם חלילה אין בעיה בבלוטת התריס כי התופעות והסימפטומים של בעיות בבלוטת התריס מייצרות את אותם סימפטומים של הפרעת קשב.

 

אז בוא נסתכל, לפני כן, תקשיבו אנחנו חושבים שלילד שלכם יש הפרעת קשב ואנחנו נבדוק את המרכיבים הבאים אנחנו קודם כל נעשה לו בדיקת ראייה אנחנו נעשה לו בדיקת שמיעה אין את כל המרכיבים הגופני אנחנו נחסה אנחנו נעשה לו בדיקות דם כדי לבדוק את הנושא של בלוטת התריס. ואנחנו ניקח בחשבון עוד מרכיבים שיכולים להוות מכשול כמו הקטע הרגשי, הקטע החברתי אוקיי איזה איזה שהוא קושי בבית איזה איזה שהוא משבר שאנחנו חווים, גם זה יכול להשפיע . ורק אז אנחנו נלך לעשות אבחון הפרעת קשב.  לא לרוץ מהר מידי לעשות אבחון, הרבה דברים מתחפשים להפרעת קשב בסימפטומים שלהם אז תבדקו קודם. כי חבל חבל על הכסף וחבל על המאמצים של הילד. באבחון אני יושבת עם הילד 4 שעות זה לא פשוט אם אפשר להימנע מזה. אז למה לא.

 

 אז זהו היום מקווה שעזרתי ביי.

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

עים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב