מהו NLP?

ששת ההנחות של NLP

ההנחה  של שיטה זו,  היא שכול בעיה היא תוצאה של תהליך חשיבתי. שאנו מדברים על שיטה זו, אנו מדברים על שינוי רגשות, מחשבות, והתנהגות, באמצעות שפה. המוח שלנו משתמש בשלושה תהליכים שמקצרים את החשיבה, עוות, השמטה, והכללה.

המפה היא אינה השטח

לכול אדם, יש את מפת העולם שלו. תפיסת העולם שלנו, היא שונה מאדם לאדם. הגדרת המציאות שונה מאדם לאדם. השטח מלא אפשרויות, תמיד יש עוד אפשרות. ככול שאדם גמיש יותר, כך הוא יוכל ליישם יותר אפשרויות, ויכולת ההשפעה שלו תגדל.

כבד את המפה של כול אדם

לכול אדם, יש מפה סובייקטיבית, שמבוססת על ניסיון העבר שלו, היכן הוא נולד, איך הוא גדל, איזה חוויות ילדות היו לו, מה אמרו לו. המציאות בראש שלי, שונה משל האחר. הפרשנות שלו, שונה משלי. בדורך זו,  נוצרת  מפה אחרת להבנת המציאות. אנשים מגיבים על פי המקום בו הם נמצאים, אין רע וטוב. מפה אישית מבוססת על פרשנות אישית. על אותה סיטואציה אחד יכעס, האחר יגיב אחרת בגיחוך. בני אדם מגיבים מצוין אין בני אדם מקולקלים. זה עניין של לברר, איך אתה מתפקד עכשיו. נרצה לברר איך להשתפר להיות יותר יעיל, או לבחור את ההתנהגות הרצויה. בני אדם עושים תמיד את הבחירה הטובה ביותר האפשרית עבורם ברגע נתון באותו רגע, בחרתי את הדרך, שהייתה אפשרית עבורי. יכול להיות שהיום אגיב אחרת. פעלתי על סמך הנתונים, שהיו לי אז. זה מוריד שפיטה עצמית, וביקורת. זוהי הנחה מצילת חיים. זה מרגיע, כי אני אומר, בחרתי בהתאם ליכולות שלי. הרגש של אשמה עצמית, שהוא רגש נוראי שיש בו כול כך הרבה נזק, ואפס תועלת, נעלם. דימוי ששמעתי, ואני רוצה להשתמש בו הוא של אוטובוס, ואני אשאל "מי נוהג באוטובוס שלכם?," "אתם, או מישהו אחר?" חשוב לזכור כי, לאמונה יש כוח. לכן, אדם צריך לזהות מהם האמונות המגבילות אותו, תוך שימוש בשני מושגים: האם היא פעולה  דפקטיבית?,  לא מקדמת אותי אל המטרה. או, האם הפעולה אפקטיבית? מקדמת אותי למטרה. או למעשה, אני תקוע, ולא נוקט בשום פעולה.

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

עים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב