מדוע אנשים פוחדים ללכת ליעוץ זוגי?

למה אנשים לא מגיעים לטיפול ?🌻
מה עוצר בעדם?
מה ירוויחו אלה שיהיו אמיצים ללכת? 🎯🎯🎯

שלום לכולם, היום הראשון הראשון 2019 שנה חדשה, התחלות חדשות, דברים חדשים. אז מה אני מאחלת לכם, רק  שמחות והצלחות. היום אני רוצה לדבר על משהו שאתם יכולים לקחת אותו כצידה לשנה החדשה ואני רוצה לדבר על זה שאנשים נמנעים לגשת לטיפול כזה או אחר לייעוץ, להדרכה, שיחות שיכולים מאוד מאוד להועיל להם והם עדיין עם נמנעים.

הסיטואציה הזאת פשוט עלתה לי מספר שיחות שניהלתי עם אנשים. אנשים מתקשרים אליי והם מדברים איתי, הם רוצים לגשת לטיפול אבל הם מפחדים, הם מהססים, הרבה קובעים ולא מתחילים. כל מיני תירוצים, אתם לא תאמינו איזה תירוצים, הוא לא רוצה. זה לא הזמן המתאים, טוב אני אחכה עוד קצת. והקשיים אלה באמת מעכירים על החיים שלהם. שאנחנו לא משפרים את הקשיים שיש לנו אם רק הולכים ונעשים יותר גדולים.

אז תדעו לכם שבראש ובראשונה לשפר את היחסים עם עצמנו. להבין את עצמנו אותו יותר, כשאנחנו נבין את עצמנו טוב יותר, ניתן לעצמנו את מה שאנחנו צריכים. אז אנחנו נוכל לשפר את היחסים שלנו עם הילדים, את הזוגיות שלנו. אלה דברים שצריך לעבוד עליהם זה לא יקרה לבד.

עכשיו תשאלו אותי ובצדק למה אנשים לא הולכים לטיפול, לא הם לא משתנים? כי נוח להם להישאר באזור הנחות,  זה מוכר להם, משהו מוכר קשה לשנות אותו. יותר טוב, איך אומרים שכל אחד יישאר עם השק שלו. הם נשארים באזור הנוחות שלהם עם המקום של הקושי, עם העצהים, עם הכעס וזהו, ולא עושים כלום.

עכשיו שאנשים מפחדים זה נובע מזה שהם יודעים איפה הם יתחילו אבל הם לא יודעים איפה הם יסיימו. הם לא יודעים שאותו שינוי יוביל  כי המחשבה גם ללכת לייעוץ , אומרת לאדם לעצמו שהוא מעיד על עצמו שהוא חלש שהוא לא מסוגל להתמודד לבד. אם אני לא מסוגל להתמודד לבד אני הולך לקבל עזרה. אבל חברה, זה לא שאתה חלש, זה לא שיש לך את תווית שאתה פוגע. כי אם חלק מהאנשים יחשבו ככה, זה ממש לא נכון, ההפך זה נכון, מי שיודע לא זהו הוא חכם הוא חזק, הוא מבין שיש מקום לשינוי, הוא מבין שצריך לטפל בקושי, הוא בעל כוחות, צריך הרבה כוחות כדי לטפל, כדי להתקדם.  הוא מבין שבכוחו לערוך את השינוי.  כי הרבה פעמים אנחנו לא יודעים את הדרך התבלבלנו, קשה לנו, אבל בסדר וזה נכון, ולא צריך לחכות לנפילה.

אני רוצה לשתף אותך מלפני 12 שנה לערך גם לי היתה תקופה מאוד מאוד קשה היה לי היו לי בעיות גב. אני סוג של שקעתי ואני יכולה לומר שלכם ששני דברים עזרו לי. המקום הזה של להושיט לאחרים, המקום הזה של לדעת להיעזר באחרים, שלשתף , לדבר, להמליל את הקושי שלי וכמובן גם בשיחות והדרכה שקיבלתי. לא קורה כלום שמקבלים הדרכה, שאני במצב שנזקק, נהפוכו, אני אצא מחוזק מהתהליך יקרו שם דברים טובים. שאני אומרת לא קורה כלום, אני אומרת לא קורה כלום לא קרה כלום ושום דבר, שאם לא תטפלו. אבל זה לא נורא שצריך עזרה להפך,  זה להגיד אני רוצה לשפר את החיים שלי, אני רוצה שיהיה לי יותר טוב . יש רע בזה שאני רוצה שיהיה לי יותר טוב? שאני לא יודעת בדיוק את הדרך? ואני מוכנה שמישהו יראה לי  אני אשאל את הנקודה אחרת, אם יש לכם בעיה של למשל לחץ דם סכרת אתם חושבים שהבעיה זאת תעל? מה קורה מה לחשוב שאם לא תטפלו בבעיה הזאת, היא תעלם? אותו הדבר שמדובר בתחום כזה או אחר, אם יש צורך לדבר על קושי כזה או אחר. אני מדברת על קושי עם הילדים להתמודד איתם על משהו מסוים, הם גדלו שלב אחר.  יש קושי שצץ עם הילד, זוגיות, עם עצמכם דברים שלא מנפתרים, שאתם רוצים לדעת איך לעשות את זה נכון ולא מסתדר עשיתם ככה אחרת לא עובד.  אם לא תיגשו ותטפלו הקושי לא רק לא יעלם אלא יקבל צורה אחרת אבל בטח ובטח שלא יפתר. אתם יודעים יש הרבה אנשים שהולכים לקבוצות תמיכה. קבוצות של הדרכה, למה עושים את זה כדי לא להרגיש לבד כדי לנרמל את ההרגשה הזאת שלא רק אני צריך עזרה, אותה קבוצה היא תומכת גם לאחרים יש אותה בעיה דומה או בעיה דומה. אז אני רוצה להגיד לכם ממרום גילי ואחרי הרבה טיפולים של הדרכות הורים, של יעוץ. כל כך הרבה בעיות משותפות לנו בני האדם, כל אחד  חושב שהוא מיוחד אז בואו לחדש לכם ,אתם לא מיוחדים לא אני לא אתם, אנחנו סובלים מאותם דברים ואנחנו יכולים יש תשובות ומענה לכל הבעיות שקיימות.

אתם יודעים למה כדאי לכם להגיע לטיפול?
תרוויחו יחסים עם הסביבה, תרוויחו תקשורת פתוחה, תרוויחו הבנה טובה יותר עם  עצמכם והרגשה של רווחה. רווחה מבחינה נפשית מבחינה רגשית. וכן ותזכרו מגיע לך את הכי טוב אין שום סיבה בעולם שתתפשרו. למה שתתפשרו? אני לה הייתי רוצה שיתפשרו עלי, אז קודם כל אני לא רוצה להתפשר עלי. 
אתם מבינים שבעצם אתם לא צריכים לחכות לאישור של אף אחד גם אם בן הזוג גם, אם אנשים סביבכם לא יודעים מה לעשות, או לא רוצים לשתף פעולה איתכם. ברגע שאתם תיקחו אחריות, ברגע שאתם תשתנו, כל הסביבה, כל מה שנמצא בסביבה הקרובה שלכם ישתנה. יש לכם מלא מלא אחריות וכוח בידיים שלכם לפעמים שאנחנו במצוקה ובקושי אנחנו לא מרגישים את הכוח הזה אבל הוא נמצא שם הוא חזק ויש לו הפשעה. אם יש לכם בעיה, אתם לא יודעים איך לפתור אותה איך לגשת אליה. אני פה אני יכולה לעזור. גם אני אראה שאני לא מסוגלת לעזור אני אפנה הטיפול הנכון, מה שצרי.  אל תפחדו לגשת ולטפל בקשיים שלכם. לכל אדם יש קשיים  ויש דרך הבנו למה קשה לגשת ומה זה אומר עליי והפרחנו את האמירות האלה אז.

אני פה מחכה תכתבו לי תשאלו אותי\ תתייעצו וכשטוב לכם זה החיים שלכם. 

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

עים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב