חזרה ללימודים חזרה לשיגרה

חזרה לבית הספר

החופש הגדול משבש את שגרת החיים שהתרגלנו במהלך השנה, ישנים מאוחר, ארוחות לא מסודרות ועוד. קרוב לוודאי שהבילויים והטיולים היו חלק מרכזי מהחופש. מחקרים מראים שחקוח לאדם 21 ימים לרכוש הרגל. חופשת הקיץ היא ארוכה ששובר את ההרגלים שהתמדנו לאורך כל השנה, שיעורים, ארוחות סדורות, שעות ארוחות ושעות שינה.

 איך נחזיר אותם לשגרה?

חייבים להיות עקביים ולהתאמץ. להתחיל לדבר איתם על שנת הלימודים בפתח, מורים שאהבו, חוגים שירצו ללכת בשנה החדשה וכדומה. לכל הילדים  קשה לחזור לשגרה, על אחת וכמה לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, שבית הספר אינו אזור הנחוחות שלהם ולא קל להם. לכן אנחנו ההורים צצריכים לעזור להם להתחבר חזרה למקום הזה. אם לילדים יש קושי בלימודים נדאג לפני החזרה ללימודים.

נושא שני יש להסדיר את שעות השינה. ילד צריך לישון לפחות 8 שעות בלילה. לקום בבוקר שבעה סבירה. כדאי להתחיל עשרה ימים לפני תחילת הלימודים.

נושא שלישי הוא צמצום שעות מסכים. ילדים יושבים וצופים המון שעות . תתחילו להגביל ולדאוג שיצפו פחות.

נושא רביעי הוא ארגון וסדר- זוהי הזדמנות טובה לבלות עם הילד , לסדר את החדר, ללכת איתו לקנות ציוד  לבית הספר. תנצלו את הזמן להיות ביחד. אם עוברים לבית ספר חדש , חשוב לבקר לפני תחילת הלימודים, לראות את הכיתה, השירותים. הקושי של הפרעות קשב, שכל שינוי מצריך מהם מאמץ. לראות איפה הקושי ושם להתמקד ועלשות איתו עבודהץ

מאחלת לכם הצלחה בשנה החדשה.

 אם יש שאלות או זקוקים  לייעוץ אמשח לסייע לכם

התקשרו 050-9449130 או השאירו  פרטים בטופס

מוזמנים להתקשר

050-9449130