חוקי התת מודע

התת מודע לא מבדיל בין מציאות לדמיון

מה זו מציאות ?

כול מה שיש כאן ועכשיו, מפגש בין העולם הפנימי, לבין העולם החיצוני. אדם לא מציאותי, לא מחובר למה שקורה סביבו, אין הלימה בין העולם הפנימי שלו, לבין החיצוני. המציאות נמצאת סביבנו. כול אחד מסתובב, עם מנגנון פרשנות משלו.

חוק הדמיון והמציאות

כאשר אדם חושב על התרחשות דמיונית, הפיזיולוגיה של הגוף שלו משתנה בהתאם. מצבים פיזיולוגים, מושפעים ממחשבות.  בעזרת הדמיון. אנשים יכולים להשפיע על קצב הלב שלהם. בשיטה זו,  עובדים הרבה עם הדמיון. אפילו בהגיון אין הפרדה, חשיבה היא המציאות.

המשחק עם הדמיון, זה החיים עצמם. במציאות שלי, אני מדמיין משהו.

חוק השלילה

התת מודע שלי, לא  מבין את המילה, לא. אם למשל, תגידו למישהו, אל תדמיין פיל ורוד, הוא לא יצליח, שלא לחשוב עליו, וזו בעצם המשמעות של חשיבה חיובית.

המוח שומע, התת מודע פועל.

אדם אומר, אני לא רוצה  להיכשל,  זה לא קיים במוח. אני יגיד דברים על דרך החיוב. אכוון את המוח, לאן שאני רוצה.  אחשוב בקפידה על, מה אני רוצה, מה אני בוראת. אני בוראת שפע של אהבה, נתינה, שמחה.

שינוי השפה, זה בעצם שמירה על טוהר המילה.

חשיבה חיובית

רמזי עיניים, עין זו השלוחה הקדמית של המוח. יש קשר בין השאלה, שאדם שואל לבין המקום, שהעין זזה אליה. שימו לב לאן העיניים זזות. כול רמז, מרמז על הפעלת מערכת אחרת, שדרכה לבן שיחתכם, שולף מידע. צד שמאל קו ישר, נזכר בצלילים.

צד שמאל למטה, דיבור פנימי (בשלב הזה בטיפול אני צריך להיות בשקט ולא להפריע). צד שמאל למעלה ערוץ אודיטורי, נזכר בצלילים.

צד ימין למעלה, ערוץ ויזואלי, יוצר תמונה. צד ימין למטה, רגשות, מגע, ותחושות.

העבר לא קיים, החיים מתרחשים כאן ועכשיו. אם יש אירוע שחוזר מהעבר, הרי שהוא מתקיים, רק בראש, הרגע הזה, הוא היחידי שקיים. התאונה מתרחשת, שוב ושוב, בראש שלי. הנוירונים בראש, מייצרים את הרגשות. וכמו שרצ'ארד בנלר אמר ",לעולם לא מאוחר לילדות מאושרת "

שמעון פרס פעם אמר," אופטימי ופסימי מתים אותו דבר, אבל חיים אחרת."

רוצה לספר, על מחקר באנגליה, במשך 30 שנה עקבו אחרי אנשים אופטימיים, ופסימיים. הסטטיסטיקה הראתה, שהאופטימיים חיו בממוצע, עשר שנים יותר. זאת אומרת, שהעניין של חשיבה חיובית, היא עניין של חיים ומוות.

היות, ובתת מודע שלנו מתקיים רק זמן הווה, הרי שכשאני מדמיינת, אני מדברת, בלשון הווה. "אני עכשיו בריאה", "אני עכשיו מצליחה בעסק שלי"

היקום היא מערכת מורכבת, כמו המוח האנושי. ובמערכות מורכבות, כול שינוי מזערי, יוצר הבדל ענק, בעומק התהליך. זהו מושג מתורת הכאוס, שנקרא אפקט הפרפר.

ראפור, זה העתקת שפת גוף של האדם האחר, כדי שהוא ירגיש איתי בנוח. למשל להעתיק את תנוחת הישיבה. שימוש באותה שפה. להתאים את קצב הגוף, קצב הנשימה, ותחומי העניין, לאחר. 

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

נעים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב