בניית אמון ביחסים

בתקופה זו שאנו מבלים הרבה עם ילדים וגם עם בן הזוג המרחב מחיה שלנו הצטמצם. לכן אני רוצה להתייחס לשני מערכות היחסים האלה עם הילדים ועם בן הזוג. יש מתח קשה מאוד לבלות באותו בית במיוחד אם אין פתיחות ואימון.

אתחיל בילדים, אני שומעת כול כך הרבה הורים שאומרים שכשאנחנו היינו ילדים הכול היה אחרת התנהגנו בכבוד להורים שלנו זו הייתה תקופה שפחדנו מההורים שלנו. היו עונשים וסנקציות, היום אנחנו רוצים הורות אחרת ממקום של שיתוף פעולה אנו מדברים על הסמכות ההורית ועל הבנה של הצרכים של הילד.

כול הורה רוצה להעניק לילד אהבה ביטחון הגנה יציבות משמעות וכלים לחיים. הילד גדל והופך להיות אדם עם מערך נפשי רגשי חברתי משלו ולא יפעל תמיד כמו שאנו רוצים . אנחנו רואים את זה באופן בולט בגיל ההתבגרות בתהליך שנקרא ספרציה ואינדיבידואציה.

אנחנו רוצים לשמור על הקשר עם הילד יחסים מעל הכול, אימון הוא אחד הצרכים הבסיסיים ביותר שאיתם נולדו . למעשה הוא אחד המרכיבים שיוצרים תחושת ביטחון, שהוא מתרחש על בסיסי קבוע ביחסים הוא נותן לנו תחושה של יציבות מרחב ויכולת לסמוך.

חשוב לזכור, אימון זה היכולת לסמוך על הילד, לדוגמה : ילד משקר אין שיעורים הלך לקחת ממתק הרשינו אחד לקח שתיים , לא להיבהל לנסות לברר מה היה שם מה הצורך שלו מה הקושי שלו, אולי הוא בודק גבולות. לא להגיב בכעס תשאלו תבררו אתם עשויים להיות מופתעים ממה שתשמעו . לפעמים הילד פועל ממקום של חוסר תשומת לב, והוא יעשה גם דברים רעים כמו לשקר, להציק או אפילו ירצה לבדוק את התגובה שלכם.

התנהגות היא שפה הילד בהתנהגות שלו מנסה להגיד לנו משהו . היכולת לייצר פתיחות לדבר את האמת היא מה שחשוב , תהיו גמישים בחשיבה שלכם את תבהלו. הילד צריך להרגיש שאתם שם בשבילו, שיש לו על מי להישען, שהוא יטעה ואתם תהיו שם בשבילו עם גבולות ברורים, בתקיפות אדיבה אדיבים כלפיו ותקיפים במה שאמרתם. הוא ידע שהוא יכול לספר לכם הכול והעולם לא יתמוטט.

לספר על המקרה של רוני, תקשיבו באמת לא ממקום של ביטול, יצירת אימון זה תהליך שצריך להשקיע בו אך שווה לעשות זאת. הסיפור עם הלימודים של פז. מה לגבי אימון בין בני זוג? איך אפשר להגיע למצב שאני יכולה לסמוך עליך ? ייצר את זה התקשורת הפתוחה ופתיחות, מודעות לצרכים של האחר ולרגשות שלו. זו עבודה, הקשבה, הכלה, כבוד, זה לא סיסמאות זה עבודה יום יומית.

דוגמה, חזרת מיום עבודה קשה תדבר תשתף אל תוציא את זה עליה. הגיעו אלי זוג לקליניקה הוא היה צריך חצי שעה להירגע, שהיא הצליחה לתת לו את זה הוא הצליח להירגע ולשתף . עוד מקרה הוא לא פנוי להקשיב לה היא מדבר הוא אומר לה נו, באותו רגע היא מרגישה שהוא רוצה לנפנף אותה. איך היא תסמוך עליו ?איך היא תיתן בו אימון אם הוא לא מסוגל להקשיב לה באמת.

מוזמנים להתקשר

050-9449130