אינטליגנציה רוחנית

שלום חברים, מקווה שהכל בסדר, הפעם אני הולכת לדבר על נושא שאני לא בטוחה שכולם יתחברו אליו. אני מדברת על אינטליגנציה רוחנית, אני רוצה להציג את הנושא לפניכם, ממה הוא מורכב, הרבה אנשים יכולים לחשוב ולטעות שאני מדברת על אינטליגנציה רוחנית או על רוחניות  זה שלשבת כמו בודהה ולעשות מדיטציה כל היום. חבר'ה לא, ממש ממש לא. דיברנו על אינטליגנציה רגשית, דיברנו על האייקיו  של אינטליגנציה שכלית, אינטליגנציה בריאותית הצגתי לפניכם בשידורים אחרים.

כל הדברים האלה הם כלים של מכלול שעוזרים לנו לתפקד טוב יותר בצורה מיטבית במציאות שלנו וגם אינטליגנציה רוחנית זה משהו זה כלי שעוזר לנו למנף את החיים שלנו לעשות איתם יותר טובים. ואני חושבת באמת לפני שאנחנו הורים, לפני שאנחנו בני זוג, אנחנו קודם כל עם עצמנו. קודם כל, חיים, אדם בתוך עצמו אז מגיע לנו טוב. קודם כל אני צריכה לחיות בשלום עם עצמי, להבין את עצמי, לרצות שיהיה לי טוב. אני רוצה לפתוח את ההרצאה הקצרה הזו במשפט שמצאו אותו כתוב בגאטות, סיימנו את יום השואה יום הזיכרון בפנינו אנחנו ככה בין שני מועדים, משפט שיהיה על אחד הקירות בגטאות אני מאמין בשמש גם אם אינה זורחת, אני מאמין באהבה גם אם אני לא מרגיש אותה, אני מאמין באל גם אם הוא שותק. שתבינו שאני מדברת על אינטליגנציה רוחנית אני מדברת על דברים, שבאמת,  לא תמיד ניתן לפרוק אותם.

אז בואו נציג את המושג ונמשיך הלאה, פרופסור דנה זהר שהיא פיזיקאית ופילוסופית, חוקרת בכירה באוניברסיטת הווארד היא היתה בין האנשים הראשונים שהביאו את המושג של אינטליגנציה רוחנית עכשיו כשאנחנו מדברים על אינטליגנציה רוחנית קיימים מספר המאפיינים  שנמצאים שם . הדבר הראשון שאני מדברת עליו זה מודעות עצמית מי אני מה אני במה אני מאמין מה מניע אותי. הדברים מאוד מאוד חשובים לאדם. אני צריכה לדעת איך אני פועלת, מה אני רוצה להשיג. תראו החיים הם מאוד סיזפיים, הם חוזרים על עצמם והאדם הרבה פועל על טייס אוטומטי אנחנו צריכים ללמוד לעצור לראות לחשוב ואז לפעול אוקי. החיבור לכאן ועכשיו הרבה אנשים חיים בעבר הרבה אנשים חיים בעתיד,להשיג ולהשיג ומפספסים את הכאן והעכשיו. שאני מדברת על אינטליגנציה רוחנית אני מדברת על החיבור הזה שלכאן לעכשיו. אתם יודעים שלמדתי, ראיתי שאפילו לשטוף כלים , בואו, לשטוף כלים זה לא ממש כיף לעשות אותו אבל להרגיש את המים זורמים על הידיים לראות את הכוס הנקיה.  החיבור הזה זה לא משנה זה פעולה אתם עושים. יצאתם להליכה, תקשיבו לציפורים, תראו את העצים, תרגישו את משב הרוח עליכם. אלו דברים שבחיבור לכאן ועכשיו, שאני מדברת על זה אני מדברת על אינטליגנציה רוחנית. לראות את השלם שאני מדברת על לראות את השלם אני מדברת על זה שאנחנו לא חיים בבידוד. אתם יודעים תמיד אני אומרת אם אין הזולת אין אני, האדם הוא יצור חברותי הוא פועל בשדה החברתי אז אנחנו בונים לנו קשרים יש לנו יחסים אנחנו לא לבד איך אנחנו מנהלים את היחסים האלה איזה דפוסים אימצנו לנו לאורך השנים דברים מאוד מאוד חשובים .תחושה של שייכות. אתם יודעים ילד חייב את תחושת השייכות הזאת הוא חייב להרגיש אהוב נחוץ ויכול. זה כמו מים לצמח אוקי כמו אוויר לנשימה אין הדימויים שאני משתמשת בהם למה כי תחושת השייכות לאדם זה משהו מאוד מאוד מהותי, מאד מאוד חשוב. אדם צריך את זה. זה לא משהו שאפשר לוותר עליו ולכן כשאני מדברת על שייכות, אני מדברת עליו המרכיב הזה שהאדם מרגיש שהוא חלק מ. הוא שייך למשהו למשפחה הוא שייך למשהו יותר גדול ממנו. אני חושבת אני מתחילה קצת לקשר את זה לתקופת  הקורונה. התקופה הזו שינתה אותנו. קודם כל התקופה הזו הראתה לנו שהעולם הוא כפר גלובלי,  קודם כל העולם בני אדם עם השונות שלנו, כל אחד בסופו של לא שונה מהאחר, אנחנו מאוד מאוד דומים, בצרכים שלנו בחשיבה שלנו, ביום יום שלנו בקיום. בני אדם לא כאלה שונים. אזה קורנה הראתה לנו שאנחנו צריכים להתאחד אנחנו צריכים להיות ביחד ואנחנו לא יכולים להסתכל רק על עצמנו אנחנו מרקם אנושי אחד והחשיבה הזאת היא מאוד רחבה וזה בעצם לראות את התמונה הכוללת לא רק אני. ועוד משהו הטבע את ממשיך בשלו הטבע צוחק עלינו,  מה קרה בעצם?  ולמעשה הטבע ממשיך האביב הגיע, הפרחים פורחים, הנחלים זורמים ואנחנו הסתגרנו בבית. יש לזה משמעות כל אחד כן, אתם ראיתם גם בפייסבוק כתבו מלא מלא פוסטים על זה . למה זה קרה,  איך זה קרה מה זה רוצה ללמד אותנו. כל הדברים האלה של משמעויות, פה אני מדברת על אינטליגנציה רוחנית. הכבוד הזה שאני צריכה לתת לאדם ששונה ממני מאוד חשוב. 

המקום הזה של לשאול שאלות בסיסיות למה זה קרה, מה אני עושה לגבי הקורונה למה אני פה למה אני חייה? מה משמעות של החיים שלי? אוקיי?  איזה משמעות אני נותן לקשיים למשברים שאני עובר. ובואו נודה, כולנו כולנו עברנו איזשהו קושי בחיים שלנו שצריך להתמודד איתו, איזה שהוא משבר קשה. אני יכולה לספר על עצמי היה לי משבר גיל .40 בגיל 40 פתאום נעצרתי והייתי ואת צריכה לתת לחשבון , לעשות חשבון נפש לעשות חשבון עם עצמי מה קורה פה? מה קורה פה? מה עשיתי מה הספקתי? לאן פני מועדות? והמשבר הזה באמת עורר אותי, עורר אותי לחשיבה חדשה, עורר אותי לדרך חדשה. לראות את הדברים אחרת, זה לא שאנחנו צריכים לעשות מהפכה, לא צריכים לקום ולהמציא את הגלגל מחדש. אבל הסדר הפנימי הזה, סדר עדיפויות, מה חשוב לי מה לא חשוב לי מה המשמעות של מה שקורה לי וקורים דברים אמרתי. אלה דברים מאוד מאוד חשובים וגם המקום הזה לראות את  הקשיים והמשברים כהזדמנות . הזדמנות למה? לצמיחה, למקפצה קדימה, זה לא פשוט, זה לא קל. הרבה אנשים נמנעים, הרבה אנשים לא רוצים להיות במקום הזה .  תראו בקליניקה שלי מגיעים אלי זוגות שהם במשבר שיש להם קושי, ואז אנחנו מגלים שבעצם לבן אדם עצמו יש קושי והוא צריך להגיע בעצם לייעוץ אישי לטיפול אישי כי איך שהוא מתנהג בזוגיות זה משפיע על הקשר . הרבה הרבה אנשים מאוד מאוד מתקשים ולא מוצאים את האומץ להמשיך כי צריך להוציא אותם  מאזור הנוחות כי צריך לעשות חשבון נפש כי צריך לחשוב מעבר אם אפשר להישאר על הטייס האוטומטי של מה שאתה עושה כי אתה מזיק, אתה מזיק קודם כל לעצמך ועל הסביבה הקרובה לך על לאישתך לילדים . אז עשית טעויות בסדר, אז תיקח אחריות בוא תלמד לשנות, בוא תלמד לעשות אחרת. הדברים האלה מאוד מאוד חשובים.

עוד מרכיב באינטליגניציה הרוחנית ענווה אתם נכנסתם  בתקופה האחרונה לאינסטגרם אני נכנסת ויש הרבה הרבה סרטונים הרבה הרבה אנשים תמונות תמונות ממש ממש הזויות של האושר שלהם של מה שיש להם של הבגדים שלהם .המקום הזה עכשיו אני לא אומרת,  כאילו אינסטגרם זאת הפלטפורמה אבל בואו שם אפשר לראות באמת באמת חוסר ענווה, חוסר צניעות,  את המקום הזה שלהחצין את הכול.

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

עים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב