איך לאמץ חשיבה חיובית

שלום לכולם

היום בשידור אני אתן טיפ כיצד לתכנת את המוח שיחשוב חיובי. איך אנחנו עושים את זה. יש רגע שאנחנו מקבלים החלטה, אם זה במישור הכלכלי, האישי או החברתי. המחשבות האוטומטיות הן מחשבות שליליות , אין לי כוח, אני לא אצליח. אלו מחשבות שיש בכל אחד אבל לא נולדנו איתם.

 ילד שנפגע, שהשפילו אותו, אנחנו לא יודעים איך להתמודד ולכן הוא נמנע, וזה מה שמגן עליו.

אנו משמיעים לעצמנו את המחשבות האוטומטיות השליליות שמונעות מאיתנו לזוז או לשנות.

בדומה למחשבות השליליות יש לנו גם מחשבות חיוביות שאנחנו יכולים לשתול בעצמנו.  אנחנו צריכים ללמוד ליצבור מחשבות חיוביות מחוויות חיוביות אלו מחשבות חיוביות שנותנות אנרגיה. וניתן להחליף מחשבה שלילית בחיובית איך עושים זאת. לוקחים דף חלק ומחלקים אותו לשניים בצד אחד רושמים את השינוי שאנחנו רוצים לעשות. בצד השני אני רושמת מה הפחדים שעולים בי ברצון בשינוי. אלו הדברים שמעכבים אותי ולצד כל משפט שלילי נרשום משפט חיובי. למשל משפט שאומר: "אני לא רוצה להיפגע נפגעתי בעבר", למצוא משפט חיובי "הכל תלוי בי". ולתת הצלחות שהיו. דרך הבניה של מחשבות חיוביות. אנחנו מאמנים את המוח. המחשבה החיובית מחברת אתכם אל החוזקות  שלכם. זהו תהליך ואפשר ללמוד את זה באמצעות אימון והדרכה. במשך השלושים הימים הבאים אומרים, יש לי את האומץ לשנות את מה שרוצים, למשל יש לי את האומץ לומר לאמא שלי שאני נפגעתי ממנה, יש לי את האומץ לדבר עם הילד שלי ולומר לו מה שאני חושבת, יש לי את האומץ להתפטר ולצאת לדרך חדשה. מה שהתת מודע לוקח אלו את המחשבות החיוביות הוא מאמץ בפעם הבא שתקחו החלטה הוא יאמץ את המשפטים האלו ונוכל לחסום את הפחד והמחשבות השליליות ולהדביק במוח את המחשבות החיוביות. 

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

נעים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב