איך המוח שלנו עובד?

איך המוח שלנו פועל?

המוח הוא אוסף של נוירונים, תאי עצב המקשרים אחד עם השני.

כול מחשבה, כול זיכרון, זה בעצם אוסף של תאי עצב, שמתקשרים ביניהם, מעבירים ביניהם אינפורמציה. ככה המוח עובד.  

הזיכרונות שלנו, הם תאי עצב, שמתקשרים אחד עם השני. מה קורה עם העבר שלנו? שהרי הוא מעסיק את כולנו, במידה זו או אחרת. העבר הוא רק זיכרון, הוא לא באמת קיים. הוא נגמר, ועכשיו יש לי זיכרון.

 מה אני זוכר עכשיו?

את מה שאירע אך לא באופן מדויק  ,שהרי האירוע חלף לפני זמן רב. אנו צריכים להבין, שבמוח שלנו, הנוירונים מייצרים את תמונת העבר, כי היא לא קיימת. 

התפיסה הזאת, תוביל לשינוי אדיר בחיים שלנו, כי התובנה הגדולה, שיוצאת מהדבר הזה, הוא שאת העבר אי אפשר לשנות, אך את הזיכרון עליו כן!

מה זאת אומרת לשנות את העבר?

האירוע קרה, אבל התחושות, הרגשות, והפעולות עכשיו, לא חייבות להיות מושפעות מהעבר.

איך נעשה את זה ?

תמונה שמחוברת לרגש. כול פעם שעולה התמונה, עולה רגש שלילי.

מה שעושים בשיטה זו? נפריד את התמונה, מהרגש נלך לתת מודע, וניגע באותו הזיכרון, שמפעיל אותנו שוב ושוב, ונכניס לשם רגש חדש. התמונה לא תעלם, אבל אני ירגיש אחרת.

שלב ראשון, מזהים את הרגע הספציפי, מאירוע העבר. מה תוקע אותנו?

שלב שני, מפרידים את הרגש הישן, ומחברים לחדש. חיים יכולים להשתנות בצורה זו, ככול שהאדם מאמין בעצמו יותר, גם האחרים יאמינו בו.

התחושה שאני יכול לעשות, את מה שאני רוצה עוברת החוצה. ניקח אירוע לא נעים מהעבר, נחבר לו רגש חיובי. המוח לומד לעשות את זה.

מוזמנים להתקשר

050-9449130

Picture of ורד רחמן

ורד רחמן

עים מאוד – ורד רחמן. אני נשואה ואמא לשלושה. 

מזה 25 שנה אני מלווה ילדים, בני נוער ומבוגרים בהוראת אנגלית, עם התמחות בהפרעת קשב ולקויות למידה. 

משם המשכתי ללא לאות להדרכת הורים. ולא עצרתי שם, כי הבנתי שלפני שאנחנו הורים, אנחנו בני זוג, ומה שקורה בין בני הזוג משליך על ההורות. ולפני שאנחנו בני זוג, אנחנו פרט, כל אחד מגיע עם המזוודה האישית שלו. השאלה היא מה יש במזוודה הזאת? מה אנחנו סוחבים איתנו? האם זה משרת אותנו כבני זוג וכהורים?

בואו איתי ביחד ונעשה סדר בבלאגן. אני פה לתת לכם יד ולהגיע איתכם אל מה שחשוב לכם. לא אשקוט ולא אניח עד שנשיג את מה שאתם מייחלים לו. 

לפוסטים הבאים

הצטרפו לקהילה שלי

מוזמנים לעקוב