אימון ילדים עם הפרעות קשב

 ילדים עם הפרעות קשב, חווים קשיים, בשגרה היום יומית של חייהם. הקשיים באים לידי ביטוי בתחומים שונים, וכוללים קושי בארגון זמן, דחיינות, קשיים חברתיים, חרדות, וקשיים לימודיים.  אימון אישי לילדים עם הפרעות קשב וריכוז מטרתו ליצור תחושה של מסוגלות וערך עצמי, החווים קשיים לימודים, רגשיים, וחברתיים, המייצר תחושה של כישלון ושל אי מסוגלות.אימון אישי לילדים עם הפרעות קשב וריכוז איך נתמודד עם בעיות התנהגות של ילדים בגיל הגן?

למרבה הצער, הפרעת קשב וריכוז עוברת בתורשה, ולכן במקרים מסוימים, גם אחד ההורים סובל מהפרעה זו, וישנם מקרים שבהם שני ההורים עם הפרעה זו. במקרים אלה, יתקשו ההורים לעזור לילד, מכיוון שהם מעורבים רגשית, והם בעצמם סובלים מהסימפטומים של הפרעה זו. 

כאן נכנסת לתמונה, האופציה לאמן את הילדים להתנהלות נכונה בכול תחומי החיים, שבהם יש להם קושי. 

אימון אישי לילדים אפקטיבי, מתחיל כבר בגיל תשע שבו הילד בוגר מספיק, כדי להבין שהוא יכול לחולל שינוי, אם יתחבר לכוחות שלו, וייקח אחריות על השינוי, שיעזור לו לשפר את חייו, בעזרת הכלים המתאימים.

באימון ילדים לילדים עם הפרעות קשב, המאמן עוזר לילד לעצב את עתידו. המאמן מלמד את הילד להציב מטרות, ולהצליח להשיג אותם,. מדובר בתהליך שנעשה בהדרגה, בהתאם לקצב של המתאמן. 

במהלך 12-20 מפגשים, הילד לומד להכיר את עצמו טוב יותר, לומד להכיר את החזקות שלו, ואף את החסמים שלו, כלומר מה עוצר אותו. 

למעשה, מדובר בתהליך של יצירת שותפות בין המאמן למתאמן. בתהליך זה, שהינו מחשבתי המאמן מעורר את המתאמן לחשיבה. 

מערכת היחסים העוצמתית שנוצרת המתאמן חווה הצלחות, וזה מעודד אותו להמשיך בעשיה.  

לתהליך האימון, שלוש מטרות עיקריות. 

הראשונה שבהם, היא ליצור תחושה של מסוגלות וערך עצמי, שכן במקרים ילדים עם הפרעות קשב, חווים קשיים לימודים, רגשיים, וחברתיים, מה שמייצר אצלם תחושה של כישלון, וחוויה  של אי מסוגלות.

המטרה השנייה, בתהליך האימון היא, לגרום לו לקחת אחריות על חייו, אם לדוגמה, יש קושי חברתי הרי, שרק הילד יוכל, בעזרת רכישת כלים ותובנות חדשות שירכוש ,להוביל לשינוי בהתנהגותו, או לחילופין אם יש התפרצויות זעם, הרי שבמהלך האימון, הוא ילמד לווסת את הרגשות שלו. 

המטרה השלישית היא רכישת עצמאות והכלה של היכולות שלו על תחומים שונים בחייו. יכולת זו תוביל אותו, גם לאחר סיום האימון להתנהלות נכונה בחייו.

המפגשים עם הילד הם אישיים, וכול מה שנעשה בחדר האימון, נשמר בין המתאמן למאמן, שכן המטרה היא לפתח יחסי אימון, כדי שהילד יוכל להיות כנה ולשתף. 

בהיותי מורה להוראה מתקנת באנגלית, ועברית מומחית לאסטרטגיות למידה, ומאבחנת דידקטית מזה שנים רבות, הרי שאם יתגלה קושי לימודי, אוכל לעזור לו. בשלב הראשוני, אזהה איזה סוג של לומד הוא, ובשלב השני אעניק לו את הכלים ואסטרטגיות הלמידה היעילות. 

בנוסף אם הקושי הוא לימודי, אוכל ליצור קשר עם המורים שלו, לשתף פעולה עם בית הספר, ולתווך במידת הצורך, בין הצרכים של הילד, ובית הספר.

בשיחת יעוץ  טלפונית, אבדוק אם אימון הוא הטיפול היעיל. 

חשוב לזכור, כי ככול שנקדים ונטפל כך ייטב, שכן טיבן של בעיות להחמיר ככול שהזמן עובר. ילד עם הפרעת קשב לא מטופלת, יהפוך למבוגר, שיתקשה לתפקד ולממש את הפוטנציאל שלו.

אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר בטלפון 050-9449130 או להשאיר פרטים בטופס ואשמח לשוחח עימכם. חשוב שתרגישו בטוחים שהתהליך יהיה בשיתוף עם ההורים.